Jaro volá - muži vol. 2

20.3.2011

Dlouho očekávané pokračování putování po krajích českých, aneb jak to vypadá s extraligovými týmy před jarní částí, je tu! Litice, Mnichovice, President a Slavia... máme to pěkně našlápnuté, tak vzhůru.

Po minulé návštěvě fotbalového svatostánku ve Štruncových sadech a nedalekého pivovaru jsem si musel dát pauzičku, aby návštěva u loňského mistra proběhla ve vší počestnosti. Mým kolegou u Gambáče je vysoký, mladý, nadějný a sebevědomý Nicklas Reinhard. Přiběhl zadýchaný, je vidět, že v Liticích pracují hodně s aerobními a anaerobními zonami. Jak se dozvídám po jednom halblitru, tak borci pracují hlavně na fyzičce a dynamičnosti. Licencovaný trenér a učitel Tomáš Levý ordinuje opravdu výživné treninky, jeho svěřenci neměli téměř žádné volno. Úzce se daná příprava pojí s brzkým vrcholem jejich sezony - na konci dubna budou bojovat v druhé nejprestižnější soutěži pozemkářské Evropy - Eurohockey Club Champions Trophy v Římě. Pevně věříme, že se jejich tvrdá práce projeví na výsledcích. K nim by měla dopomoci i příprava s kolegy z Bolevce a kemp v Německu. Co se týče ligových cílů, tak si po loňském titulu nemohou dávat jinou metu, než je obhajoba zlatého vavřínu. Sám jsme zvědav, přátelé, jak se v této zlomové sezoně bude borcům z Litic dařit. Pomalu s litickým modelem dopíjíme druhé pivečko a mně se ani nechce opouštět tohle útulné město se spoustou krásných žen a dobrým zlatavým mokem. Nu což, je čas vyrazit směr domov - příští zastávka Mnichovice.

Po strastiplné cestě přijíždíme do clubhousu v Mnichovicích. Mým parťákem je Martin Povýšil, mnichovický matador, který nezkazí žádnou srandu. Jak sám tvrdí, s hokejem již skončil, ale sám vím, že když je nouze, tak rád zaskočí za zraněné kolegy - jako například ve dvou utkáních podzimní části. Chci si objednat mnichovické pivečko, ale dozvídám se, že to se zde přestalo vyrábět v roce 1925, čili nám musí přijít za vděk Kozlík z nedalekých Popovic. Všechno je fajn, jen ten vrchní mi přijde nějakej divnej... Nu což, ptám se Martina, jak to mají chlapci s přípravou. S úsměvem na tváři mi odpovídá, že je to v Mnichovicích a účastí na treninku stejné jako s teplotou vzduchu. Po čtyřměsíčním volnu /Mnichovice nemají halu příliš v oblibě/ přichází na řadu únor a teploty okolo bodu mrazu - účast na tréninku nulová. Poté se otepluje - běhání absolvují tři až pět hráčů, na následné březnové tréninky při teplotě okolo deseti stupňů již dochází 10 hráčů. Věřme, že se v začátku ligy opět neochladí a středočeši budou mít dostatečný počet borců ke hře. Vzhledem k nevelké spokojenosti s podzimem, kde chybělo hře srdíčko, bojovnost a zápal, se ambice smrskly na pouhý boj o bytí a nebytí. A to že to boj bude ještě svízelný a náročný. K nepříznivému klimatu v Mnichovicích přispívá i nekvalitní hrací plocha. Je opravdu škoda, že po 70 letech pozemního hokeje v tomto hezkém městečku nenajde investora, který by pomohl s vybudováním nového hřiště. Pevně věřím, že se povede za pomoci kraje či státu najít společnou řeč a podaří se nový stánek vybudovat. Abychom přeskočili k úsměvnějším tématům, Martin nabízí mnoho historek. Publikované jsou snad jen ty, kde se zmiňuje o narození potomků mnoha hráčů, kterým můžeme jen tímto směrem popřát hodně zdraví. Vzhledem k tomu, jak byla zapita jejich narození je jasné, že zdraví jim opravdu chybět nebude. Pokud chcete vidět, jak se slaví v Mnichovicích, tak můžete okusit atmosféru na oslavě životního jubilea Vaška Konráda - "třicítku" oslaví v Říčanech už 26.3. S pozvánkou na prvotřídní akci, kde nebudou chybět všechny opory týmu, se loučíme a já se přesouvám do nedaleké Prahy.

Jako první zastávku volím Presidenta a sympaťáka Toma Kubrychta. Společnost nám dělá pivečko z pivovaru Chodovar - Prezident Premium. Skvělá volba, přátelé... Od studeného piva se dostáváme ke studené přípravě - od ledna do března, dvakrát týdně dvě hodiny běhání, průměrná účast 15 kusů...wow, tak to jsem nečekal. Herní příprava s míčem už od března, taktéž dvakrát týdně. Kluci budou našláplí. Co se týče podzimu, tak vládne u "Los Presidentos" relativně spokojenost, nicméně hodně o jejich ambicích napoví první dvě utkání - čeká je Rakovník a Hradec. Mezi řádky se dá vyčíst, že kluci budou útočit. Při dobré konstelaci hvězd i na titul. Inu, nechme se překvapit. Za zmínku stojí, že velké kulatiny oslavil v kapli Sacre Coeur nestárnoucí matador Jirka Trávník. Kdo byl, neprohloupil. I tak se tvořil teambuilding. No, další - už čtvrtý kandidát na titul. Pěkné. Milé. Okouzlující. Dopíjím pivo, dojídám tlačenku a tlačím se směr Vršovice.

Člověk by řekl Vršovice, ale ono houby-houby zlatá rybko. Jakoby otočením kouzelného prstenu se ocitáme v pivovaru U Fleků. Slavia je taková odnož tohoto pivovaru. Nejznámější, nejslavnější a jeden z nejlepších. To jsou synonyma, která na oboje sedí. A sedí tu i Kuba Krábek, jeden z veteránů "sešívek". U prvního kousku se dozvídám, že díky náročnému programu přes zimu /PMEZ, MS, liga/ toho slávisté moc nenaběhali. Přípravná utkání se odehrávají zejména při "superlize" staří x mladí na treninku, kde se často velmi jiskří. Objednáváme si další sklenku, leč víc než slovo "pivo", však při našem rozhovoru slyším slůvko "titul". O tom se na Slavii hovoří stále. A teď ještě víc, vzhledem k půstu, který už trvá více než rok. Samozřejmostí je i snaha zopakovat loňský úspěch z evropského poháru - postoupit. Slávisté letos cestují za sluníčkem do Portugalska a už teď se těším, jak se s klukama opálíme. A samozřejmě zahrajeme a zapískáme :-) Když už jsme nakousli ta životní jubilea - Franta Stránský oslavil letos své 25. narozeniny - už podruhé. Gratulujeme. Vzhledem k tomu, že tato party už je za námi, je na místě pozvání na nadcházející oslavu, kdy své třicáté narozeniny oslaví 7. května Kuba Mejzlík. Dle "Krabových" slov jste všichni zváni do klubovny Mirko Huptycha. To se nám s těmi narozeninami roztrhl pytel, co říkáte?! Stačí si vybrat kam zajít slavit - ať už to bude na party či do hlediště - určitě nikdy neprohloupíte. Bavit se budete pokaždé... a proto vzhůru na pozemák!!!

made by -jam-
cor. by  -ame-

pozemnihokej.cz > Soutěže > Články > Extraliga muži > Jaro volá - muži vol. 2

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...