Jaro volá - ženy vol. 1

15.3.2011

Zajděte s námi na kávičku vždy s jednou z dívek a zjistěte nejen to, jak se na sezonu hráčky připravují, ale i to, jak jsou spokojeny s podzimem nebo s čím vyhlížejí jarní část ligy.

Poprvé jsme se rozhodli nahlédnout pod pokličku našich týmů ještě před druhou částí sezony. Dnes nasedneme do našeho pomyslného auta a vydáme se okouknout přípravu našich něžnějších poloviček.

Začínáme v klubovně Mirko Huptycha, která už zažila mnoho oslav titulů… Společnost mi dělá Adéla Reinosová, kapitánka sešívaných. Po zdvořilostních otázkách přicházíme přímo k meritu věci a já se jako první dozvídám, že Slávistky opravdu nezahálí. Volno si dámy daly pouze dva týdny a už třikrát týdně trénují. Nejdřív se jednalo pouze o atletickou přípravu, ale od 14.3. je čeká už populárnější povrch - umělá tráva - tudíž tréninky herní, kombinované s pilováním fyzičky. Co se týče přípravných utkání, tak Slavia sehraje 19.3. přípravný turnaj v Edenu a na konci měsíce i kombinovaná utkání proti Holkis týmu. Dále mne zajímalo, jak je to s ambicemi. Dostalo se mi vcelku očekávané odpovědi. Adéla zmínila boj na dvou frontách - tudíž jak úspěch v lize a play-off, tak i na evropském poháru v italském Bra. Dokážou tedy Slávistky navázat na zlepšující se podzimní výkony i na jaře? Uvidíme, zda udrží sérii bez porážky a posunou se z druhého místa na první. A je vidět, že to sešívané dívky berou opravdu vážně. Žádné zpestření přípravy, žádné vtípky, jen tvrdá dřina. Sám jsem zvědav… Káva dopita, účet zaplacen - přesouvám se!

Sedám do auta a vyrážím do nedalekých Mnichovic. Zde se potkávám se sympatickou tmavovláskou Petrou Zittovou. Dívka, kterou byste spíše hledali na modelingových molech, však vyměnila v zimní pauze hokejku a míček za ring. Ano, i tuto neobvyklou přípravu zvolila část týmu - kickbox se proto bude holkám hodit nejen na hřišti, ale  dozajista i v životě. Co se týče klasického tréninku, tak mnichovické dívky začínají přípravu na hřišti v týdnu od 14.3. Jak mi Petra s úsměvem na tváři sdělila, tak podzim byl vcelku dle jejich očekávání, ať už tomu výsledky mnohdy neodpovídaly. Jasným cílem je záchrana soutěže a rády budou mnichovické dívky za každý bodík, který by už konečně přilákal k jejich týmu kvalitního trenéra. No, to není nabídka k zahození, přátelé…! Útulný clubhouse, příjemné prostředí, krásné dívky… no uvidíme, zda někdo neodolá. Loučím se s dlouhonohou Petrou a vyrážím směr Hradec Králové. Koho se dočkám tam?

Domluvená hodina, místo a další sympatická mladá dáma. Hradec Králové a místní fotbalová umělá tráva, sloužící i pozemkářům. Uvidíme na jak dlouho. Stále reálněji to vypadá, že se v Hradci pozemkáři dočkají vlastní "umělky". Pozvání před sezonou přijala Bára Švenková. Tentokrát začínáme s plány na jaro. A zjišťuji, že vzhledem k výsledkově nepovedenému podzimu se bude jednat spíše o zabudovávání hráček do kádru a jeho celková konsolidace. Vidina první čtyřky není moc reálná, hradecké dívky se však odmítají vzdát a jak Bára bojovně dodává, tak jediný bod nedají zadarmo. Příprava vzhledem k účasti na PMEZ v hale byla odlišná. Začala až minulý týden v hale a posilovně. Na hřiště se dívky dostanou až v tomto týdnu a náležitě se na něj těší. Přece jen je to zpestření oproti fádním běhacím tréninkům. Své místo má v přípravě i posilovna a jak jsem se dozvěděl, tak se tam člověk občas stane svědkem zajímavých historek. To třeba když se Štěpánka Šmídová snaží sundat závaží z tyče na bench. Samozřejmě že jen z jedné strany. V ten moment se tyč převažuje a legendární brankařka jen o vlásek nekončí bez zubů… holt člověk by si někdy řekl, že je to blondýna. Sami vidíte, že se člověk při rozhovoru s Bárou i zasměje. Představa vykuleného výrazu Štěpánky mi vhání skoro slzy do očí. Škoda jen, že to člověk nemohl vidět na vlastní oči.

Tím končí naše první část nahlédnutí pod kuchařskou pokličku našich extraligových týmů. V následujících dnech nás čeká cesta přes Rakovník zpět do našeho hlavního města ke Klokankám, na Hostivař a ve finále za vedoucím týmem Pragy.  Sám jsem zvědav, s čím nás dívky překvapí. Bude to snad kickbox, nešikovná golmanka nebo nás hráčky zaskočí něčím jiným? Počkejme si...

-jam-

pozemnihokej.cz > Soutěže > Články > Extraliga ženy > Jaro volá - ženy vol. 1

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...