Jaro volá - ženy vol. 2

21.3.2011

Tak a je to tady, poslední putování za našimi týmy je tu. Dnes to máme co do cestování nejjednodušší. Čeká nás Rakovník, Praga, Bohemians a končíme s Hostivaří. Vše v sukýnkovém podání. Tak s chutí do toho, půl je hotovo.

První zastávka je na útulném náměstí v Rakovníku. Objednávka je jasná - caffe latte, 2x prosím. Pít ho budu jak já, tak i má dnešní kolegyně, dlouholetá kamarádka Markéta Křikavová. V přátelském duchu vedený rozhovor se stáčí na přípravu. Sedřený výraz Markéty dává znát, že je tvrdá. Běhání na hřišti a intenzivní kruhové tréninky v hale startují již čtrnáct dní po konci halové sezony. Minulý týden poznaly i hokejky, které zapojily do akce i na přípravném turnaji v Edenu. Ambice "Markétka" nastiňuje poněkud skrytě. Nejdřív postup do play-off, pak medaile a možná titul...no tomu říkám teda jasná hlava. Tak uvidíme, zda se dočká má kamarádka kýženého gólu, na který už čeká pěknou řádku let, stejně jako na titul, který rakovnické dámy vyhlíží také pěkně dlouho. Dopito, zaplaceno, přátelský polibek, odjezd. 

Rychlý přesun do Prahy a další meeting je na spadnutí. Bereme to logicky po cestě - hola hola, Praga volá. A ač víte, že jsem chlapec nenáročný, tak tady na mne čeká dvojitá dávka potěšení. "Kapůčo" a Sodovka. Míša Turková a Kačka Laciná. Krásně se při rozhovoru doplňují a rozpor nacházíme snad jen při tom, kdy Míša líčí úsměvné zážitky ze šatny, ve kterých většinou hraje hlavní roli její blonďatá kolegyně. Cíl však mají dámy společný - titul a úspěch na poháru společně se Slávií. To je chvályhodné. K tomuto výsledku by měla přispět náročná příprava. Pod vedením kondiční trenérky náročné běhání jak v hale, tak v okolí "Zeleňáku". Od února příprava s holemi v rukách, uff... zatraceně brzký a náročný start. Po jarních prázdninách už se naplno vrhnout na hřiště a honba za titulem začíná. Budeme držet palce!

Sedám do auta a vyrážím. Příští stanice - Vršovice. Kavárna "U Klokana" je hned vedle stadionu Bohemians a svůdná Jindřiška Reichlová je již v netrpělivém očekávání. Jo, jo, tak to je, když se práce spojí s potěšením. Na probrání si objednávám Ristretto a začínám se ptát. Jindřiška s úsměvem jí vlastním na vše ochotně odpovídá. Dozvídám se tedy, že příprava probíhá téměř bez přestávky - v hale vítězí posilování, fotbálky nebo florbal. Běhání si každá z dívek hlídá sama, stejně jako prokládání přípravy Zumbou, aerobikem, stepem, apod... Základní ambice jsou jasné - záchrana. Přáním je postup do play-off a získání adekvátní náhrady po Hance Polenové, která tuto sezonu na postu trenérky vynechala. Uvidíme, zda zelenobílé kouzelnice svým uměním a entuziasmem přitáhnou trenérskou posilu na svou lavičku. Držíme pěsti.

Po zaplacení odvážím Jindru na "Zahraďák", odkud je to coby kamenem dohodil na Hostivař. Vyhlížím mou poslední respondentku Šárku Gliniarczykovou. Tato mladá sympaťanda zvolila místo schůzky v obchodním centru. V kavárně si objednáváme klasické "presíčko" a rozhovor může začít. Přípravu hostivařské dámy začaly již v lednu a s drobnými přestávkami běhání pokračuje až do dneška. Posilování si každá hlídá sama, instrukce jsou jasně dané kondičním koučem. První přípravné zápasy se odehrály na Slavii tento víkend a pro holky to byla opravdu příjemná a dlouho očekávaná změna. Přece jen s hokejkou a míčkem se to běhá lépe. Ambice dívek z Hostivaře jsou jasné. Po skvělém čtvrtém místě po podzimní části je to bezesporu postup do play-off a v něm už se prý "Hostivařanky" nechají překvapit. Upřímně se se Šárkou smějeme nad historkami jejích spoluhráček - blondýn. Vzhledem k tomu, že jich je v týmu nadpoloviční většina, tak se není čemu divit, že jich je opravdu hodně. Šárka využívá naší přítomnosti a dodatečně za celý tým gratuluje Alence Skořepové k narození dcerky. I my se připojujeme s gratulací a věříme, že i za podpory této budoucí pozemkářky, se povede dívkám z Hostivaře splnit jejich cíl pro jarní část sezony.

Tím končí naše putování po českých pozemkářských luzích a hájích. Věřím, že se Vám líbilo a budete náš web sledovat i v průběhu nadcházejícího hracího období.

Závěrem chci popřát všem hráčům, trenérům, rozhodčím i divákům hodně sluníčka nejen při zápasech, ale i na jejich tvářích. Vždyť právě pro ten úsměv na tváři se tak rádi vracíme mezi naši "pozemkářskou rodinu". TAK JE TO SPRÁVNĚ, TAK TO MÁ BÝT.

made by -jam-
cor. by -ame-

pozemnihokej.cz > Soutěže > Články > Extraliga ženy > Jaro volá - ženy vol. 2

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...