Jasno po prvním dvoukole?

5.12.2010

V Kostelci nad Černými  lesy  tamější hala patřila o první prosincové sobotě nejlepším  družstvům žen. Úvodní kolo v halovém hokeji nabídlo šest utkání s těmito výsledky:

HC Praga – HC Hostivař    5:1(2:1)

HC Rakovník – Slavia Hradec Králové 3:8(3:4)

Slavia Praha – Bohemians 8:3(4:1)

Slavia Hradec Králové – HC Praga 3:4(2:2)

Bohemians – HC Hostivař 4:3(2:0)

Slavia Praha – HC Rakovník 6:3(3:0)

Názory  trenérů dvou nejlepších týmů:

Vlado Poludvorný, Slavia Praha:

Není příliš vítané, když  tabulku už po úvodních šesti zápasech vedou dva týmy, které neztratily ani jeden bod, a ostatní naznačily, co se od nich  dá čekat. Hradecká Slavia  s Rakovníkem  prokázala, že její úmysly hrát v semifinále jsou  docela oprávněné. Po vyrovnaném prvním poločase  po přestávce   přehrála soupeře a úporný boj se změnil v exhibici. Osobně jsem víc čekal od Bohemky, znovu se potvrdilo, že to je nevyzpytatelný  celek. Určujícím jazýčkem na vahách úspěchu patrně zpravidla bývá,  zda se děvčata  sejdou k tréninku, k utkání…To rozhodně ideálné není a u špičkového družstva přímo zarážející. Nejslabší dojem u mne tentokrát zanechala Hostivař. Je na pováženou, když  kanonýrka družstva Denisa Neplechová musí spíše bránit než střílet.

Miloš Kavan, HC Praga:

Poté, co slávistky pochopily, co od nich trenér žádá, a každá hráčka se snaží  své úkoly v obranné i útočné fázi plnit, zvedla se jejich hra o třídu. Vše se zrcadlí zejména v počtu docílených branek. Capouchová spolu s Reinosovou  jsou s to své přednosti využít vrchovatě. Důležité samozřejmě také je, že  se dá v tomto případě mluvit o celku, který dokáže svou územní převahu patřičně využít. Tentokrát to dokumentovalo čtrnáct branek. Pro diváky bylo patrně nejatraktivnější střetnutí Pragy s hradeckou Slavií. Gólů sice  viděli relativně málo, šlo však o zajímavý duel od začátku do konce, sled branek byl podle gusta labužníka: Praga  vedla v 11.min. 1:0, Hradec o dvě minuty později srovnal , o 5 minut později repríza – v 16.minutě šla Pragovka do vedení, o minutu později 2:2. Po přestávce to vypadalo, že otěže vzaly do rukou hráčky Pragy,  dvěma góly ve 22. a 29.min. se vedlo 4:2, závěrečné minuty patřily spíše hradecké Slavii, dokázala však v závěru jen snížit. Naštěstí. Pozoruhodná byla  dělba branek v úvodním střetnutí, kdy o střeleckou žeň s Hostivaří se postaraly dvě hráčky -  Kavanová úspěšná třikrát a Haklová dvakrát.

Extraliga mužů v halovém hokeji bohatá na otazníky

V hale Slavie v Edenu probíhalo v neděli  dvoukolo extraligy mužů. Přinesla celou řadu překvapení. Nečekala se prohra Slavia s výběrem RD, tým Bohemians utrpěl další dvě prohry, tentokrát s Bolevcem a RD, Nečekaly se dvě prohry hradecké Slavie. Mužstvo HC Rakovník může naopak hovořit o „spanilé jízdě“,  tentokrát se radovalo po dvou vysokých výhrách nad chloubami  západočeské metropole.

Výsledky:

Bolevec – Bohemians  8:5(3:2)

Litice – Rakovník         5:10(0:6)

Slavia Hr.Králové – Slavia Praha 3:7(1:1)

Bohemians – Výběr RD  3:13(2:5)

Bolevec – Rakovník   5:11(4:4)

Slavia Hr.Králové – Litice 2:4(0:3)

Slavia Praha – výběr RD 4:6(2:1)

Slovo má Daniel Kaplan, vedoucí Bohemians:

Průběh extraligy se od těch předcházejících poněkud liší. Například počtem zvratů: Bolevec  například v utkání s Rakovníkem o přestávce hrál nerozhodně 4:4, nakonec prohrál o šest branek. Podobný výsledek postihl hradeckou Slavii v  boji se svou pražskou jmenovkyní. Hráči Bohemians mě znovu nepotěšili, čtyři prohry za sebou, to v hale nepamatuji. Příčiny? Je jich patrně víc. Každopádně je mužstvo labilnější než u něho bývá zvykem, z toho vyplývá i nervozita, která s sebou přináší góly ve vlastní síti, skóre 13:38 po čtyřech utkáních rovněž nemá obdoby. Přesto  doufám, že vše se nakonec v dobré obrátí!

Ze sedmi utkání hraných v tomto dvoukole tři skončily dvojciferným výsledkem  - i tuto skutečnost lze zařadit mezi rarity soutěže…!