Jiří Trávník se s extraligou rozloučil ve velkém

21.6.2017

Jiří Trávník se s extraligou rozloučil ve velkém

Sobota 17.6., na tribuně kolem 120 diváků a Jiří Trávník naposledy v extralize. Foto a video v článku.

Česká legenda Jiří Trávník má za sebou poslední extraligové utkání. Jeho tým, HC President, sice proti HC Bohemians prohrál 2:3, všechna pozornost ale směřovala jinam. Po závěrečném hvizdu přišlo totiž na řadu děkování. Diváci skandovali hlasité „Jirka Tráva“ a při potlesku sledovali, jak se jim nejstarší hráč české extraligy klaní.

Přitom by to ale mělo být naopak. Veškerý obdiv patří hráči, který za svou kariéru v nejvyšší mužské soutěži nastřílel nespočet gólů. Z dohledatelných statistik je to 248 gólů od roku 1993. K hvězdné kariéře mu na hřišti gratulovali spoluhráči i hráči Bohemians a jako vzpomínku na všechna hokejová léta mu jeho syn Marek Trávník předal koláž fotek, které zaznamenávají průběh od začátků (1977) až po současnost.

Oficiální ocenění předal Jiřímu Trávníkovi předseda Českého svazu pozemního hokeje Gino Schilders, a to skleněnou plaketu s číslem 56 a poděkováním za přínos pozemnímu hokeji.

Celý zápas i závěrečný ceremoniál sledovala a natáčela Česká televize. Reportáž o legendě, které může dlouhověkost závidět i Jaromír Jágr, vysílala ČT ve sportovním zpravodajství Branky Body Vteřiny.

Odkaz: http://www.ceskatelevize.cz/sport/micove-sporty/356321-malo-vidana-dlouhovekost-jiri-travnik-se-loucil-s-hokejovou-elitou-v-56-letech/

Rozšířenou reportáž přinese nový díl Hokeje na zemi, který má premiéru na konci června.

Jiří Trávník bude s hokejem pokračovat ve Veteránské lize, jako trenér dětí v klubu HC President a také jako rozhodčí.

 

Jirko, děkujeme! 

 

článek připravila Veronika Decsyová

pozemnihokej.cz > ČSPH > Osobnosti PH > Jiří Trávník se s extraligou rozloučil ve velkém
Loading...

Osobnosti PH

Stránkování

12 3 >
 
 
Loading...

Osobnosti PH

Stránkování

12 3 >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...