Juniorskými halovými mistry Evropy jsou Švýcaři, Češi zůstávají mezi elitou

16.1.2011

Český národní tým do 21 let uspěl ve svém posledním vystoupení na halovém mistrovství Evropy v pozemním hokeji, když porazil Bělorusko 7:1. Češi díky výhře splnili základní cíl, s nímž do turnaje vstupovali, tj. udržet se v A divizi ME. V zápase o třetí místo si bronz zajistili Poláci. Titul mistra Evropy putuje  do Švýcarska.

Bělorusko – Česká republika 1:7 (1:3)

Češi vstoupili do utkání bez zraněného Ondřeje Vacka, Tomáš Rybáček hrál se zlomeným nosem. Vstup do zápasu byl oboustranně opatrný, v prvním poločase tak padaly branky především z trestných rohů. Nejprve se trefili Bělorusové, Češi odpověděli dvěma brankami Reinharda Nicklase. Na konci poločasu zvýšil na 3:1 Vilém Ťopek. Ve druhém poločase úřadoval především český mladíček Martin Capouch, který vstřelil hattrick, jednu branku přidal kapitán Martin Seeman.

Rusko – Skotsko 2:1 (1:0)

V posledním zápase skupiny šlo již jen o to, zda se Skotsko umístí na sedmém či osmém místě. Na Rusech byla znát ztráta motivace, utkání mnoho hokejové krásy nepobralo, přesto se o vítězství příliš strachovat nemuseli, Skotsko si mnoho šancí nevypracovalo.

Polsko – Švédsko 7:2 (3:2)

V souboji o třetí místo doufali Švédové v historickou bronzovou medaili, pro Polsko byla před turnajem medaile samozřejmostí. V zápase úřadoval polský exekutor trestných rohů Michal Nowakovski, který se trefil celkem třikrát. V prvním poločase dokázali Švédové držet se soupeřem krok, přestože se často dostávali pod velký tlak. Švédské akcie držel vysoko zejména nejlepší brankář turnaje Karl Oskar Moberg. S přibývajícím časem byla na švédském týmu patrná únava, klíčoví hráči odehráli zápas bez střídání. Za stavu 4:2, tři minuty před koncem, se švédský trenér odhodlal ke hře bez brankáře, tento risk ale nevyšel, jelikož jeho svěřenci v rychlém sledu třikrát inkasovali.

Švýcarsko – Rakousko 4:1 (1:1)

Do finále vstoupili lépe Švýcaři, do vedení se dostali již ve druhé minutě. Rakušané dokázali v patnácté minutě srovnat. Ve druhém poločase se Švýcarům perfektně dařila zónová obrana, soupeře k ničemu nepustili. K dobré obranné hře přidal nejlepší střelec turnaje Andrin Rickli čistý hattrick a Švýcarsko mohlo začít slavit zisk titulu halového juniorského mistra Evropy.

Petr Jurek

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace U21 muži > HME U21 muži > 2011 > Články > Juniorskými halovými mistry Evropy jsou Švýcaři, Češi zůstávají mezi elitou