Kdo tipoval, ten se trefil

17.10.2010

Osmé kolo extraligy  v pozemním hokeji žen upoutalo patrně svými osobními souboji, kdo se těšil na  nečekané výsledky, byl zklamán, čekal marně.

Bohemians – Mnichovice 4:3(1:1)

Po rozpačité první půli skoupé na střely na branku a tím i na góly, po přestávce se ledacos změnilo k lepšímu. Mnichovický tým sice postrádal na střídačce kouče,  přesto po taktické stránce  mnohé vylepšil. Výsledek se dostavil. Měl zejména ze začátku víc ze hry, v poměrně krátkém časovém rozmezí zahrával čtyři trestné rohy. Bohužel bez patřičného efektu,   nebezpečná byla snad jen střela Fouskové, brankářka Klecanová ji zneškodnila. Míč Procházkové krátce nato branku těsně  minul.

V polovině druhého poločasu byl tedy po zásluze nerozhodný stav 2:2,  hosté vedli zásluhou Fouskové – úspěšná po dvanácti minutách jako exekutorka trestného rohu, o šest minut později však  A.Nedvědová se radovala z pohotového gólu – 1:1. Do tabulky střelkyň se na začátku druhé půle zapsala hbitá Nyklová poté, co dorazila správným směrem střelu na branku.  Mnichovice v té době pohrdly dalšími dvěma trestnými rohy a Bohemians jedním. Další dočasnou remízu svým stabilně dobrým výkonem a obětavostí upozorňující  Zittová (2:2).  V té době bylo na co dívat, útočilo se důsledně na obě branky, k nejúspěšnějším a i v rozhodujících osobních soubojích  nejefektivnějším patřila Švenková (přidala dva góly). Jelikož kromě toho přispěla svou dobře mířenou střelou Sobotová, tým Bohemians zvýšil skóre na  dvoubrankový rozdíl.  (4:2). Tečku každopádně za utkáním, které   s ohledem na naši současnou situaci v hokeji žen spíše zejména ve druhém poločase mile překvapilo,  docela právem udělala Špringerová ml. Po patnáctimetrovém sprintu okamžitě po vniknutí do soupeřova kruhu vystřelila na branku – mířila přesně do nekrytého místa – 4:3. TR 3/5 Rozhodčí Kozáková – Hupcej.

HC Hostivař – HC Rakovník 2:4(0:1)

(kem)Podle mého názoru na šance vyrovnané střetnutí, bohužel  ty,  které si vypracovaly naše hráčky, se nevyužily, zejména bylo mrzuté, že se nezúročil patnáctiminutový výpadek soupeře. Postupně se každopádně jen stav 0:2 změnil na 2:2, takže se dá hovořit o výhře „o prsa“. To však v našem případě je slabá útěcha. V dobré paměti je totiž  docela příznivý výsledek našeho úvodního zápasu hraného na umělce soupeře. Naše branky vstřelily Denisa Neplechová (pen.) a M.Košťálová.

Slavia Hradec Králové – HC Praga 0:3(0:0)

(kav)Utkání slušné úrovně, velmi dobře řízené rozhodčími (Mejzlík – Kavanová). Docela vzrušující první poločas, kdy naše děvčata neproměnila trestný roh a řadu šancí výborně zlikvidovala   Čecháková, která po jisté přestávce opět hájila hradeckou branku. Naše Miroslava Baštová byla nucena zasahovat jen dvakrát, celkový stav na trestné rohy v první půli byl 2:4. Po přestávce náš tým hru zrychlil, samozřejmě bylo jen dobře, že už po třech minutách skórovala Laciná brankou z trestného rohu,  což o šest minut později se nám nepovedlo. Další  góly si připsaly

Mirka Turková (55.) a  Kateřina Laciná (64.).

Tabulku po osmém kole vede HC Praga s 19, druhý je HC Rakovník s třinácti, třetí Slavia Praha se dvanácti (o zápas méně) body.

Připravil Jan Vaněk

pozemnihokej.cz > Soutěže > Články > Extraliga ženy > Kdo tipoval, ten se trefil