Reprezentace žen změřila síly se Španělskem

23.7.2017

Mezi 21. a 26. červencem jsou České reprezentantky ve Španělsku, kde kromě tréninku sehrají i zápasy proti reprezentaci Španělska.

Skvělá příležitost jak změřit síly s týmem, na který narazí Česká reprezentace ve skupině na Mistrovství Evropy A divize v Amsterdamu v polovině srpna. Na přípravu odletělo 20 hráček, včetně čtyř juniorek. V pátek čekal tým večerní trénink, při kterém šlo především o seznámení se s povrchem a aklimatizování se. 

V sobotu už čekal ženy dvoufázový trénink na hřišti a mentální trénink. V tréninku se soutředí především na herní systémy, standardní situace a přečíslení. Již při tréninku se dívky setkaly s týmem Španělska, se kterým se na hřišti mění. 

Opravdové setkání ale přišlo až v neděli, kdy oba týmy změřily síly. Nutno podotknout, že Češky nastoupily bez čtyř juniorek, které mohly kvůli šampionátu v Hradci Králové přijet až v neděli večer. Zápas se hrál v pravé polodne, kdy bylo přibližně 35°C. Španělky nastoupily do zápasu v ohromném tempu a Český tým zaskočily. V první čtvtině vstřelily rychlé góly a dostaly se do vedení 4:0. První čtvrtina stála naše hráčky spoustu sil a se 14 hráčkami do pole bylo těžké střídat tak, aby si všichni dostatečně odpočinuly. Druhá polovina byla z naší strany lepší dozadu, bohužel jsme se ale nedokázaly dostávat do šancí. Kromě tří protiútoků a dvou trestných rohů nebyla Španělská branka ohrožená. Zápas skončil 0:10 a zítra čeká Český tým odveta.

Zítra je na programu trénink a zápas. Programu se zúčastní již i juniorky. 

Pondělní zápas se odhrával ve večerních hodinách v domnění, že nebude tak ukrutné vedro. Opak byl bohužel pravdou, a tak oba týmy nastupovaly do zápasu za velkého horka. Češky měly co napravovat, trénéři kladli důraz především na nasazení, dodržování herního systému a větší komunikaci na hřišti. Klíčové bylo, nenechat si znovu utéct první čtvrtinu. To se povedlo. Zápas vypadal docela jinak než den předtím a Česká reprezentace dlouho držela se Španělkami krok. Ze hry obdržel Český tým pouze 1 branku, bohužel si ale Španělky vytvořily mnoho trestných rohů, ze kterých pětkrát skórovaly. Zápas tedy skončil 0:6, což zní mnohem hůře, než vypadal samotný obraz hry. Zápasy se ale hrají na góly, a tak trenéři opět usedli k videu a zápas rozebrali. 

V úterý byly na programu dva tréninky a právě video porady. Nejvíce pozornosti dostaly trestné rohy a press na soupeře. A to jak na poradách, tak i na trénincích. 

Poslední den soustředění, tedy středa 26. 7., měl ukázat, co si tým z tréninků a porad odnesl. Dívky nastoupily k zápasu odhodlané a namotivované. Tempo bylo oproti předchozím zápasům mnohem větší, i přestože všichni pociťovali značnou únavu. V tomto zápase se naše svěřenkyně dostávaly do šancí a ohrožovaly branku soupeře, bohužel z toho nevzešel žádný gól. Rozdíl oproti minulým zápasům byl také v tlaku, který tým na Španělskou reprezentaci vytvářel. Dostávaly především obránkyně pod stres a ty nevěděly, kam rozehrávat. Důraz v obraném kruhu a nasazení na hřišti pomohly Češkám udržovat se na stejné úrovni jako Španělky, jediným rozdílem bylo proměňování šancí. Španělky proměnily penaltu, trestné rohy a trefily se i ze hry. Konečný stav byl 0:5, ale pocity ze zápasu pozitivní. Bylo vidět zlepšení v obranné fázi, v komunikaci a nasazení. Češky si začaly více dovolovat, dostávaly se do šancí, držely balónek na svých hokejkách a byly pro Španělsko soupeřem. Po zápase se ještě cvičně jely nájezdy, ve kterém dokázal Český tým zvítězit 2:1 především díky skvělým výkonům brankářky Čechákové. 

Tým pod vedením Filipa Neussera pokračuje v přípravě a 30. a 31. 7. sehraje v Praze na hřišti SKS přípravné zápasy proti Rusku. 

Reprezentace žen změřila síly se Španělskem
Loading...

Road to Amsterdam

Stránkování

12 >
 
 
Loading...

Road to Amsterdam

Stránkování

12 >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...