Kemp SportWays

14.9.2017

Světově nejznámější hokejový kemp pro trenéry a hráče, letos s českými zástupci.

Kromě Mistrovství Evropy A divize probíhala v Amsterdamu i jiná hokejová událost. Světově nejznámější hokejový kemp pro trenéry a hráče – SportWays. Kempu se díky programu EHF Twinning, zúčastnili i čeští hráči a trenérka Karolína Patersson. Všichni si z tohoto hokejového svátku odnesli plno cenných zkušeností a nezapomenutelných zážitků.

„V předposledním srpnovém týdnu, v době ME žen a mužů v Amsterdamu, jsem se jako trenérka zúčastnila mezinárodního hokejového kempu pro děti SportWays. Na kempu bylo celkem 134 dětí z 18 zemí a 40 členů realizačního týmu včetně dvou hlavních kemp manažerů. Kemp byl specifický v tom, že jsme měli možnost zhlédnout i tři utkání ME. 

Jako trenéři jsme byli pod křídly technických direktorů, kteří pro nás měli připravené tréninky. Každý den jsme procházeli jednotlivá cvičení a zaměřovali se na klíčové body, které bylo důležité předat dále. Potřeba podotknout, že každý den se začínal DEMO ukázkovým cvičením. Na ty byli pozváni úspěšní současní či bývalí hokejoví reprezentanti z různých zemí. Pro děti před tréninkem velmi inspirativní a nabuzující. Cvičení na hřišti byla vždy předpřipravena skupinkou zvanou „Runners“.

Nedílnou součástí kempu byl i doprovodný program, který měl na starosti tzv. „Social team“. Ti svou energií a programem dětem zajistili zábavu ve stylu Retro během celého pobytu.

S odstupem času vnímám, kolik jsem se během toho týdne naučila.  Pro naše děti (3 z SK Slavia Praha, 3 z HC President a 3 z HC Rakovník) a i pro mě to byla skvělá zkušenost. Pro mě osobně bylo velmi motivující vidět s jakou energií a zápalem se všichni dětem věnovali.“ popisuje strukturu a fungování kempu trenérka Karolína Patersson.

Jedním z hráčů byl Josef Toms. „Na kempu firmy Sportways v Amsterdamu jsem byl podruhé, takže jsem věděl, jak to tam funguje. Na rozdíl od prvního kempu jsme měli možnost vidět naživo evropské špičky v pozemním hokeji, protože kemp probíhal hned vedle Wagener stadium, dějiště ME. Také nás navštívil bývalý trenér holandské reprezentace Thomas Tichelman (zakladatel Sportways), který nás učil, jak lépe vnímat hru. Dále nás navštívil například skotský reprezentant Kenny Bain, který hraje za holandský tým Hurley (na jejichž hřištích se uskutečnil kemp). Myslím si, že jsme si to všichni moc užili a určitě nám to dalo hodně zkušeností do budoucna.“

Stejně tak si kemp užil i Marco Gross: „Kemp Sportways se mi velmi líbil, dostávali jsme tam trénink na světový úrovni, zároveň jsem nabil mnoho zkušeností v zápasech proti hráčům z jiných zemí a sledoval zápasy ME. Kemp určitě navštívím znovu.“

Nové hráčské zkušenosti a praktiky získali také Štěpán a Jakub Klabanovi. „Díky Sportways jsme v Amsterdamu zažili úžasný týden s holandským pozemákem v opravdu mezinárodním prostředí. Denně jsme měli dva dvou až tří hodinové tréninky (pokud jsme nebyli ten den na zápase), pod skvělým vedením a za pomoci zajímavých pomůcek, díky nimž jsme pochopili mnoho věcí, například jak správně bránit nebo tečovat. Sportovní aktivity většinou nebyly příliš fyzicky náročné, zaměřovaly se především na technické provedení.

Spalo se ve stanech po osmi. Po večerech pro nás připravili spoustu zábavy. Kemp jsem si náramně užil, především díky návštěvě mistrovství Evropy (měli jsme možnost vidět tři zápasy), díky hráčům, kteří přišli na kemp, aby nám něco předvedli (jako Selfpass), a díky novým hokejovým zkušenostem a kamarádům třeba až z Kypru. Mohlo sice být víc hokeje, trochu namáhavější tréninky a méně sociálních aktivit, ale to vynahradili trenéři a všichni, kdo se starali o to, aby nebyla nuda. Také hráči byli velmi vstřícní, milí a kamarádští. Pro příští návštěvníky kempu: je lepší si s sebou vzít něco na zub do zásoby.“

Účast na kempech světového formátu je přínos nejen pro jednotlivce, kteří měli tu příležitost zažít to na vlastní kůži, ale také pro celý český hokej. Trenéři i hráči přivážejí "domů" nabyté zkušenosti, které pak praktikují na českých hřištích.

Díky programu EHF Twinning jsou možnosti účastí na kempech větší a větší. O následujících kempech a způsobu přihlášení Vás budeme vždy informovat.

Kemp SportWays
pozemnihokej.cz > ČSPH > Články > Kemp SportWays

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...