Klady a zápory české haly

6.3.2011

Klady a zápory české haly

Největší radost udělali svým příznivcům nepochybně hráči HC Rakovník. Šest závěrečných výher za sebou předložilo výmluvný důkaz současné kvality i postavení tohoto týmu v extralize.

Současně v neposlední řadě i schopnosti tohoto nejlepšího našeho mužstva postupně odstraňovat případné nedostatky. Svým způsobem ovšem šlo současně možná pomalu, ale každopádně jistě o způsob, jak zvyšovat úroveň hry tohoto týmu. Všem hráčům včetně úspěšného trenéra Pavla Hraby patří frenetický potlesk. Věřme, že tým nezapomene na své přednosti ani při demonstraci českého hokeje v těch vyšších poschodích.

Na otázku, jaká je vlastně současná nejvyšší soutěž se především zásluhou svazového trenéra Tomáše  Babického a rozumného postupu jednotlivých zainteresovaných týmů, dala nesmělou odpověď  jistá  docela zajímavá novinka. Nabídl ji svým startem v nejlepší šestce tým nazvaný orientačně „výběr RD“. Nastupoval v nejrůznějších sestavách i různé síle s různými hráči tvořící se reprezentace. Každopádně si zapsal do konečné tabulky sedm výher a jednu remízu, což „papírově“ znamenalo „medailovou“třetí příčku. Pikantní pro nezasvěceného bylo patrně i zjištění, že výběru dvakrát podlehla pražská Slavia.

Jistě po skončení nejvyšší halové soutěže mužů se našli ti, kteří název „extraliga“ označili za nemístnou nadsázku. Křičící argumenty přímo vychrlili: ze 42 sehraných zápasů osm dvouciferných výher, 458 nastřílených gólů, předposlední hradecká Slavia se mohla vykázat jen jednou výhrou a třemi remízami, poslední Bohemians jednou výhrou a dvěma nerozhodnými výsledky. K paradoxům, k nimž v nejvyšších soutěžích obvykle nedochází, se řadí skutečnost, že tři týmy z dolní poloviny tabulky mají pasívní skóre a ani Litice se nemají v tomto ohledu čím chlubit. Závěrečným zápasům se každopádně tleskalo. V semifinále odčinilo mužstvo Litic svá nejrůznější klopýtnutí v průběhu soutěže výhrou nad Slavií 6:5, Rakovník porazil Bolevec 6:1. Slavia obsadila třetí místo po vítězství nad Bolevcem 7:1 a mistrem ČR v hale se stal tým HC Rakovník po výhře nad Liticemi 4:0(1:0).

V nejvyšší soutěži žen Slavia Praha znovu potvrdila, že je s to se vypnout k vrcholnému výkonu v pravý čas. Excelovala jak v semifinále - výhra nad hradeckou Slavií (8:3), tak ve finále nad HC Praga 6:2(4:1). Hradec s Rakovníkem remizoval 3:3, v penaltovém rozstřelu o 3. místo však byl úspěšnější Rakovník (5:6). Konečná tabulka jinak výrazně demonstrovala odstup silné trojky.

 

Připravil Jan Vaněk

pozemnihokej.cz > Soutěže > Články > Extraliga muži > Klady a zápory české haly

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...