Krefeld vs. Mannheimer HC 2:4

3.10.2010

Mannheim přijel do Krefeldu v pozici favorita, i když si byl vědom nebezpečnosti soupeře, hrozící zejména z rychlých brejků a trestných rohu. Krefeld již v této sezóně překvapivě vysoko vyhrál proti Alstru 6:2, kde využíval stejné taktiky.

Krefeld se od začátku zatáhl na svoji polovinu hřiště a bylo na hostech, aby tvořili hru. To se MHC z počátku dařilo, vypracovali si a poté neproměnili 2 dobré šance a 2 trestné rohy. Krefeld nadále úspěšně odolával tlaku hostů a po hrubých chybách se rychle a jednoduše dostával do zakončení, kterému však chyběla přesnost nebo které ztroskotávalo na dobře chytajícím Svenu Helmingovi. Vedení Mannheimu nakonec zajistil ve 20.minutě z trestného rohu Procházka. 5 minut před koncem prvního poločasu se na druhé straně ze stejné standardní situace trefil Philipp Fröschle 1:1.

Po přestávce vyrukoval namotivovaný Krefeld s presem a místy Mannheim výrazně přehrával. První trestný roh zůstal nevyužit, ale z druhého se již po kombinaci mohl Schmidt radovat, 2:1. Mannheim odpověděl za pouhé čtyři minuty, když po centru a zmatkem před brankou prosadil Fabian Pehlke, 2:2. Hned při dalším útoku se mohli hostující hráči radovat znovu. Byl to opět Fabian Pehlke, který teči zařídil vedení. Je potřeba zdůraznit, že tomuto gólu předcházela nebezpečná hra (při centru do kruhu), kterou rozhodčí přehlédli. Tím byla tato partie rozhodnuta. Z dohrávaného rohu se do prázdné branky ještě trefil Procházka (Krefeld se neúspěšně pokusil o hru s jedním hráčem v poli navíc).

O tomto víkendu se Mannheim střetne s loňským mistrem z Kolína a s Düsseldorfem.

Trestné Rohy: 5 (2 góly)/6 (2 góly)

Diváci: 350

Připravil Tomáš Procházka

pozemnihokej.cz > ČSPH > Články > Zahraniční ligy > Krefeld vs. Mannheimer HC 2:4