Liga mistyň Vídeň: Slavia je suverénně v semifinále!

23.2.2013

Míša Vostárková oslavuje vítěznou brankuMíša Vostárková oslavuje vítěznou branku
Míša Vostárková oslavuje vítěznou branku
Na turnaji odvádí dobrou práci i česká sudí Helena BabickáNa turnaji odvádí dobrou práci i česká sudí Helena Babická
Na turnaji odvádí dobrou práci i česká sudí Helena Babická
Momentka z utkání s ArminenMomentka z utkání s Arminen
Momentka z utkání s Arminen
Zraněný prst Adély MejzlíkovéZraněný prst Adély Mejzlíkové
Zraněný prst Adély Mejzlíkové
No nedívá se na to krásně? :-)No nedívá se na to krásně? :-)
No nedívá se na to krásně? :-)

Vídeň - Na velký úspěch mají zaděláno ženy mistrovské Slavie. Ve Vídni, v elitní divizi PMEZ, suverénně vyhrály základní skupinu. 

Základní skupina:

Tým pod vedením trenérského dua Mejzlíková - Lahoda odjížděl do rakouské metropole s pozitvní náladou, nemalými cíly a velkými sny. "Jedeme do Vídně odehrát dobrý turnaj. Primárním cílem je udržení elitní divize, ale tak trochu pošilháváme po semifinále. Tam povede cesta buď přes Holanďanky nebo Bělorusky...", tvrdila před začátkem turnaje zkušená trenérská harcovnice Alena Mejzlíková. A sama ani netušila, že oba tyto soupeře nechají sešívané hráčky ve skupině za sebou. "Máme na marodce Luciu Kovalčíkovou, která nám určitě bude chybět. Šanci dáme však mládí - Míša Vostárková - si ji určitě zaslouží. Věřím, že i přes svůj mladý věk může promluvit do dění na hřišti", svěřila se nám dále o aktuálním zdravotním stavu svého týmu. S koučem Lahodou ukázali právě na mladou vycházející hvězdičku českého hokeje, a ta jim svou důvěru měla oplatit v pravý okamžik turnaje. Ale k tomu se ještě dostaneme...

SK SLAVIA PRAHA - HERTOGENSBOSCH /HOL/ 1:0
G: Michaela Vostárková

První zápas se většinou jeví jako klíčový pro výsledek na celém turnaji. To se v plné kráse ukázalo i v sešívaném případě. V zápase, kde dominovaly defenzívy, si české hráčky vybojovaly výhru díky jediné brance. Slavia byla v prvním dějství lepším týmem, nicméně v druhém se ukázala kvalita Holanďanek. Spravedlivým výsledkem by tak zřejmě byla remíza, to by však na hřišti nesměla být mladičká Vostárková, která popsala svůj gol z 31.minuty velmi roztomile. "Byla jsem na konci krásné akce, kde si míček vyměnily Tereza Mejzlíková s Adélou Bížovou. Když na mě letěla přihrávka, měla jsem jasno...zkusím míček tečovat vedle vyběhnuté brankařky a děj se vůle Boží. Naštěstí to vyšlo a já byla v sedmém nebi. Holky to potom odbojovaly v defenzívě a skvěle zachytala Andy /brankařka Vančurová - pozn.red/. Byl to zatím asi můj nejdůležitější gol v karieře."

SK SLAVIA PRAHA - SV ARMINEN /AUT/ 3:1
G: Kamila Dukátová, Tereza Mejzlíková, Adéla Bížová

Zápas, kde papírově lepší Slavia vletěla na hřiště posilněna psychicky výhrou v prvním zápase. Trenérské duo naordinovalo brejkovou taktiku, která nesla úspěch. Sešívané dívky se prosadily třikrát do poločasu a poté jen kontrolovaly hru. Jedinou kaňkou na zápase byl rozseknutý prst Adély Mejzlíkové. "Trefilo mě to do prstu při rohu, naštěstí z toho gol nebyl. Upřímně po výhře ta radost tlumí bolest, takže zítra budu hrát, i když asi přijdu o nehet," smála se Adéla po utkání. Hrdinkou opět byla Andrea Vančurová, která již podruhé na turnaji zlikvidovala penaltu soupeře. "Svůj výkon nechci hodnotit, samozřejmě jsem zatím spokojená, ale je to zásluhou celého týmu. Musím holky pochválit." Slávistky tak po pátku usínaly s plným počtem bodů a vědomím, že na první místo ve skupině v sobotu stačí remíza.

SK SLAVIA PRAHA - HC RITM GRODNO /BLR/ 3:3
G: Adéla Bížová 2x, Tereza Mejzlíková

 Psychicky velmi složité utkání čekalo v sobotním dopoledni českého šampiona. Remíza stačí k postupu z prvního místa, jistotu semifinále dává i prohra ne více jak o 5 branek. Kdo kdy sportoval ví, jak těžké toto je. Zvlášť když na vás nastoupí odhodlaný celek, který v loňském roce slavil v Lize mystriň stříbrné medaile. Utkání začalo velkým tlakem Bělorusek - v první minutě vedení 1:0 a další množství šancí. Slávistky se z tlaku vymanily až po několika minutých, kdy opět zářila Andrea Vančurová. V druhém dějství se po ukázkovém přečtení situace prosadila atakující Tereza Mejzlíková a vyrovnala. Bělorusky však bleskově odpověděly dvěma goly a rázem bylo na hřišti pěkné vedro. Pak se však ukázala sniperka Bížová, která sama vyrovnala 4 minuty před koncem na 3:3. "Do zápasu jsme šly s tím, že chceme vyhrát nebo minimálně remizovat. Naše odvaha a trpělivost se ukázala jako správná taktika, když jsme nerezignovaly jen na bránění výsledku a postupu do semifinále, ale aktivně jsme chtěly vyrovnat. Jsem štastná, protože máme nyní hratelnějšího soupeře - vyhneme se Němkám. Nicméně i Španělky jsou extratřída, my však hrajeme v životní formě a věříme si, že medaili získáme," nadšeně sdělovala šťastná střelkyně. Trenérka Mejzlíková krotila po zápase emoce, nicméně byla s týmem spokojena. "Zatím se nám daří to, co s Lukášem holkám ordinujeme. To je klíč celého úspěchu. I když ještě nemluvím o úspěchu - na rovinu říkám, že v semifinále chceme vyhrát a přivézt z tohoto turnaje vytouženou medaili. Na Španělky se připravíme a všem do Čech mohu slíbit, že na hřišti holky nechají všechny své síly."
Nám nezbývá než sešívaným popřát hodně štěstí a pevné nervy v semifinále. Již takto dosáhly na historický úspěch, ale "proč stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko". Ze soupeře v semifinále mají respekt, nicméně strach určitě ne. "Holkám s úsměvem na tváři říkám - Neboj se vlka nic - proto do semifinále půjdeme pozitivně, nemáme co ztratit!", svěřil se nám na závěr soubojů ve skupině očividně spokojený kouč Lahoda.

Pokud i Vy máte chuť sledovat večerní semifinálové menu, kde se bude servírovat "Španělský ptáček", sledujte facebook, případně oficiální stránky turnaje, kde je "tweetové" zpravodajství - http://www.eurohockey.arminen.at/cc/. Zápas začíná v 17.50 - soupeřem je Club de Campo Madrid.

-jam-

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
pozemnihokej.cz > Kluby > Kluby a jejich novinky > SK Slavia Praha > Liga mistyň Vídeň: Slavia je suverénně v semifinále!
Loading...

SK Slavia Praha

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 >
 
 
Loading...

SK Slavia Praha

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...