Liga mistryň: Slavia padla po boji v semifinále. Stále však žije svůj bronzový sen.

23.2.2013

Vídeň - Na velký úspěch mají zaděláno ženy mistrovské Slavie. Ve Vídni, v elitní divizi PMEZ, suverénně vyhrály základní skupinu. Po prohře v semifinále je čeká souboj o historický bronz, kde jim soupeřem bude RW Koln.

Semifinále:

SK SLAVIA PRAHA - CLUB DE CAMPO MADRID /ESP/ 0:4

Radostný to výzor čekal na početné české publikum při pohledu na složení nejlepších ženských klubových týmů pro rok 2013. Česká vlajka se hrdě třepetala mezi velikány světového hokeje. Kdo by před finálovým turnajem Ligy mistryň čekal, že mezi mistry Německa, Holandska a Španělska bude český tým? Snad jen ten nejzarytější optimista.

Španělky začaly semifinále s respektem, Slavia se však také nepouštěla do žádných těžších akcí. Důležitost okamžiku byla jasně čitelná. Byly to však české hráčky, které tasily trumfy na stůl - první roh však zázračně vytáhnula španělská brankařka a druhou velkou šanci vítězky skupiny také neproměnily. Na to reagoval trenér Madridu time-outem. Poté se hra opět vyrovnala a nebyli jsme svědky větších šancí. Klíčový moment zápasu přišel na konci prvního poločasu. Nejprve putovala na trestnou lavici hostující hráčka, nicméně místo trestu v podobě branky, zahřmělo na druhé straně. Češky se vrhnuly do útoku a po odraženém míči v útočném kruhu následoval brejk - deset sekund před koncem bohužel byla hostující hráčka úspěšná - 0:1 A s tímto výsledkem se šlo i do kabin.

Druhé dějství začalo podobně, jak to první končilo... Češky zatlačily soupeře do jeho kruhu, ve velké šanci byla Capouchová a zde přišel druhý klíčový moment celého utkání. Po střele této hráčky reklamovaly slávistky po přestupku Španělek penaltu, píšťalka rozhodčích zůstala však mlčet a hostující hráčky z brejku zvýšily na 2:0. Slávistky byly lepší a zhruba deset minut před koncem se trenéři rozhodli odvolat brankařku - nebylo co ztratit. Madridské hráčky však i přes několik šancí a trestných rohů sešívaných dívek dokázaly tuto hru vabank dvakrát potrestat. Finální skóre 0:4 je tak krutým odrazem toho, co se na hřišti dělo. Slávistky však jak sobě, tak celé hale dokázaly, že v semifinále jsou naprosto zaslouženě. Sešívané hráčky byly lepším týmem na hřišti a zasloužily si velký potlesk diváků. Bohužel šance na finále ztroskotaly na neproměněných šancích a trestných rozích. 

Pevně věříme, že Češkám zůstalo dost sil na zítřek a porvou se o bronz minimálně tak, jako dnes o finále. Soupeřem jim překvapivě bude vítěz skupiny A - Rotweiss Koln, který prohrál ve druhém semifinále na penalty s Holandankami.

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
pozemnihokej.cz > Kluby > Kluby a jejich novinky > SK Slavia Praha > Liga mistryň: Slavia padla po boji v semifinále. Stále však žije svůj bronzový sen.
Loading...

SK Slavia Praha

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 >
 
 
Loading...

SK Slavia Praha

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...