Litice na EuroHockey Trophy v Římě

23.4.2011

Pozemní hokejisté Litic vstoupili do turnaje EuroHockey Club Trophy porážkou se švýcarským mistrem HC Rotweiss Wettingen 0:3 po poločase 0:1.

Litice vs. HC Rotweiss Wettingen

Litičtí pozemkáři vstoupili do zápasu s velkým respektem a od úvodní minuty byli pod tlakem švýcarského celku. První velkou šanci ještě tým ze země helvétského kříže a loňský účastník Eurohockey League ve 14. minutě nevyužil, když za litickým golmanem Petrem Jurkem zazvonila tyč. V 15. minutě už ale po chybě českých hráčů otevřel skóre Michael Kloter. Další velké šance Wettingenu navíc musel likvidovat Jurek. V posledních minutách prvního poločasu sice nápor soupeře zeslábl, Plzeňané si ale žádnou šanci nedokázali vytvořit. Naopak ve 32. minutě zabránil Jurek skvělým zákrokem dalšímu gólu ve své síti.

"Lépe o sobě věděli, dávali si dobré balony do běhu, krásně si naráželi a tím nás přečíslovali." Uznal sílu soupeře kapitán Litic David Vychron.

Druhý poločas začali svěřenci Tomáše Levého aktivněji a opticky vyrovnali hru. Ve 41. minutě přesto podruhé inkasovali, když se z trestného rohu prosadil Phillip Keller. "Trochu jsme se po prvním poločase nadechli, ale bohužel nás srazil druhý a potom třetí gól, což je škoda, protože ve druhém poločase už byly lepší okamžiky. Ale bohužel je to málo, abychom zápas dovedli do úspěšného konce." Posteskl si po utkání litický trenér Tomáš Levý.

V 50. minutě se do náznaku šance dostal litický útočník Dolejš, v kruhu ale na míček nedosáhl. Jinak ale Wettingen kontroloval hru a v 64. minutě zvýšil už na 3:0 znovu Michael Kloter. Další gól už Švýcaři nepřidali a po výhře 3:0 si do tabulky skupiny B připsali 5 bodů.

"Myslím, že pozičně jsme předvedli dobrý, obětavý výkon. Bohužel nahrávky nebyly úplně takové, jak jsme si představovali. Možná to bylo nervozitou z úvodního utkání." Domnívá se kapitán týmu David Vychron.

Litický kouč Tomáš Levý měl jasno o příčinách porážky: "Soupeř nám v plné nahotě ukázal, jak vypadá téměř nejlepší pozemní hokej v Evropě. Kluci nezažili mnoho těžkých zápasů, nemáme to ve své vlastní soutěži a to se musí projevit."

 

Litice vs. HC Bra

Litice sehrály na Eurohockey Club Trophy v Římě s italským HC Bra kvalitní utkání se smolným koncem. Přestože v úvodu druhého poločasu Plzeňané vedli 2:1, nakonec gólem z dohrávaného trestného rohu prohráli 2:3.

Ve svém druhém vystoupení na turnaji začali litičtí hráči mnohem lépe než při premiéře proti švýcarskému Wettingenu. Italský celek šel sice do vedení, když v 10. minutě využil zaváhání litické obrany Loris Perelli. Už o necelé dvě minuty později však přišla první gólová radost českého mistra na římském turnaji. Po rychlé akci na levé straně zakončil přihrávku Petreka střelou do odkryté brány Radek Sochor.

Vyrovnání litické hokejisty povzbudilo a mohli jít i do vedení. Jana Dolejše ale vychytal golman Manca. Závěr prvního poločasu patřil Italům, kteří dvakrát v dobré pozici ztroskotali na umění Petra Jurka v litické bráně.

Rovněž druhé dějství zahájili hráči Bra náporem, Lanzano ani Bhana ale své šance nevyužili, a tak udeřili hráči ve žlutomodrých dresech. Ve 46. minutě poslal Nicklas vysoký míč za obranu, jeden z Italů podklouzl a Jan Dolejš si v souboji s golmanem Mancou věděl rady. "Ten gol nás postavil na nohy. Byla to víceméně náhoda, letěl na mě dlouhý balon dopředu, obránce, který mě hlídal, podklouznul a se štěstím se to dostalo až ke mně. Lehce jsem naznačil kličku doprava, otočil jsem se doleva a prostrčil to brankáři kolem nohou." Popsal svou trefu zkušený Jan Dolejš.

Z vedení se Litice radovaly jen 3 minuty. Po trestném rohu dostal odražený míček do sítě Joseph Alan Bartholomew. "Vždycky to ten mančaft srazí dolů, ale my jsme to nepustili, před zápasem jsme si řekli, že budeme bojovat, že tam necháme duši." Vysvětlil Jan Dolejš.

Poslední minuty byly v režii italského týmu, který zahrával sérii trestných rohů. Petr Jurek předváděl výborné zákroky, trestný roh po skončení hrací doby se ale stal českému týmu osudným. Podruhé v zápase z něj skóroval Joseph Alan Bartholomew.

"Závěr byl už jen vyvrcholením toho, co se dělo v posledních patnácti minutách, kdy jsme nedokázali podržet balonek a dostat se na soupeřovu polovinu. Takže bylo jen otázkou času, kdy se Bra z trestného rohu nebo z něčeho jiného prosadí, což se jim také povedlo. Bohužel až tím posledním rohem." Uvedl litický brankář Petr Jurek.

Kvalitní týmový výkon tak Liticícím přinesl pouze jediný bod za porážku 2:3. "Prohra samozřejmě bolí, na druhou stranu soupeř byl zkušenější, kvalita byla na jeho straně. Ale čeho si cením, to byl týmový duch a sounáležitost." Mrzelo po zápase litického trenéra Tomáše Levého. K rozhodující situaci dodal: "Oni měli těch trestných rohů hodně, bylo to naší nečistou hrou a trochu se mi zdálo, že rozhodčí byli proti nám. Remíza by byla bývala výborná, protože Bra je loňský účastník Eurohockey League."

Základní skupinu uzavře tým TJ Plzeň – Litice v sobotu od 17 hodin proti pořádajícímu HC Roma.

pozemnihokej.cz > Kluby > Kluby a jejich novinky > TJ Plzeň Litice > Litice na EuroHockey Trophy v Římě

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...