LOS TORNADOS a MAGIC jsou plážovými šampiony!

26.8.2012

Mistři - Los TornadosMistři - Los Tornados
Mistři - Los Tornados
Mistryně - MagicMistryně - Magic
Mistryně - Magic

Praha, Eden - V Pepsi Beach areně v Edenu vyvrcholil o víkendu plážový šampionát v Beachhokeji. Celoroční příprava a trénink zúročili v premiérové tituly Mistrů ČR borci z Los Tornados a dívky z týmu Magic.

Za krásného slunného počasí se organizátorům turnaje podařilo vytvořit atmosféru, která se dá s lecčíms jen těžce srovnávat. Pohodová hudba, skvělé letní drinky, úžasně připravená plocha a dobře naladěné týmy - to byly hlavní atributy prvního MČR v Beachhokeji. 

ŽENY:

Ženská část turnaje byla rozdělena na dvě základní skupiny, ze kterých postupovaly dva nejlepší celky do semifinále. Skupina A přinesla souboje pěti týmů, v kterých jsme měli možnost vidět mnoho urputných soubojů a skvělých beachhokejových akcí. Skupina byla velmi zamotaná a nebyla nouze o překvapivé výsledky - upoutala zejména přestřelka Sixsticks a Sisters /6:5/. Nicméně po odehrání posledního utkání vykrystalizovala dvojice postupujících - záchranářek z Hockeywatch a jemných dívek Lempli. Sisters týmu, který byl oděn do růžových barev, stejně tak i Holkám ze vsi /s nehrající kapitánkou Kelišovou/, zbyly jen oči pro pláž/-č...

Druhá skupina se vyvíjela o poznání jednoznačněji. Uskupení Magic, okolo veteránek Brtvové, Staňkové a Kučerové, a tým Velbloudic okouzlujících blonďatými hřívami a sexy tílky, si bez větších problémů zajistily postup do finálových bojů o medaile. Nutno však podotknout, že hráčky Bohemians a Vyšehradu si za své výkony také vysloužily několikrát potlesk velmi slušně zaplněných tribun. Sama akce tak svým rozměrem dozajista předčila vedle se konající atletickou extraligu. A to jak po sportovní stránce, tak samozřejmě také po té estetické.

Semifinálové předpoklady daly za pravdu odborníkům. Kursy byly vypsány velmi rovnoměrně, tudíž nepřekvapilo, že oba duely dospěly po nerozhodném výsledku až do penaltového rozstřelu. V nich se štěstí přiklonilo na stranu Magic a Velbloudic. 

Finále ženy:

Velbloudice - Magic 2:2 /2:3p/

Samotné finále tak bylo reprízou souboje ve skupině, který byl jasnou záležitostí obdivovatelek zvířátek s hrbem. V posledním souboji ženského turnaje se však magickému týmu podařilo očarovat své soupeřky a poslat duel opět do penaltového rozstřelu. Tam se již projevily zkušenosti a věk Magic a po výhře o jednu jedinou penaltovou branku tak slaví titul beachových královen tým převážně složený z téměř vysloužilých reprezentantek :-)

Pořadí ženy:

1. Magic 
2. Velbloudice  
3. Hockeywatch a Lempli 

MUŽI:

Mužský turnaj přinesl stejný formát jako ten ženský. Los Tornados, tým složený z legend českého pozemního hokeje a jednoho antihokejisty, předváděl ve skupině A  atraktivní hru a zaslouženě postoupil z prvního místa. O to druhé, postupové, si to rozdali Rakovničtí boys, Výkvět a BHC 90's. Právě posledně jmenovaná sešívaná skupinka měla nejvíce štěstí a vybojovala si právo boje o medaile. Rakovničtí, kteří měli nejpočetnější skupinku roztleskávaček, připsali jedinou výhru nad Výkvětem, jenž překvapil nejen svým pozitivním přistupem, tak také tím, že ani jeden z jeho hráčů nebyl během turnaje ošetřován. Jak sám pravil Mr.Kříženecký - vysokohorská příprava se vyplatila. Uvidíme, s čím přijdou kbelští borci za rok...

Druhá skupina měla podobný vývoj jako skupina A. Popomix, který řada odborníků před turnajem odepisovala, šokoval celý pozemkářský národ. Rozdrtil jak pragovácké Drtiče, tak i Bolevec Predators a Dunkenovu truhlici a naprosto zaslouženě putoval do finálových klání. Pragováčtí Drtiči dali do soubojů všechno, nicméně jejich soupeři byli vždy o něco šťastnější. Nicméně i oni se podíleli na skvělé atmosféře celého turnaje a zůstali povzbuzovat až do jeho konce. O druhé postupové místo béčkové skupiny se poprali Bolevec Predators a Dunkenova truhlice. Překvapivé vítězství slavila motající se skupinka hledačů pokladů a odsoudila tak plzeňské k smutné cestě domů. 

To, co se Dunkanům podařilo v posledním zápase základní části, již nezopakovali v semifinále. V cestě stojící Los Tornados jim vystavili ráznou "stopku" dvěma rychlými brankami a konečná prohra 1:4 byla ostrým vystřízlivěním. Druhé semifinále přineslo urputný souboj. Popomix nastupoval do zápasu v pozici favorita, nicméně mladí slávisté, BHC 90's, byli v tomto utkání o jednu branku šťastnější. Prohra 1:2 tak byla pro Popomix zklamáním, nicméně konečná bronzová medaile je i tak dalším povzbuzením do další práce v Popu...

Finále muži:

Los Tornados - BHC 90's 3:2 /1:1/

Finále přineslo zřejmě nejvyrovnanější duel a strhující podívanou. Ne nadarmo se mu přezdívalo soubojem sešívaných generací. Na jedné straně tornáda a jejich věkový průměr silně nad třicítkou, na té druhé zas mladíci z BHC 90's, jimž téměř nebylo dohramady ani 100 let. Opakoval se souboj ze skupiny, kde tornáda smetly své soupeře 2:1.

Zápas začal v rychlém tempu, Sládek po nacvičené standardní situaci našel v rohu hřiště Mejzlíka, který vymetl šibenici Capouchovy branky. Mladíci však odpověděli bleskurychle. Gejza Drastík z otočky dorazil plachtící míč za jinak skvěle chytajícího /a poměrně dost branky zabírajícího/ Buška... Za tohoto stavu se také šlo k poločasovému občerstvení. Pina Colada, Mojito a Sex on the beach /samozřejmě ve své nealkoholické verzi/ na jedné straně, iontové nápoje na straně druhé. A právě snad jako by iontový nápoj dodal síly mladíkům, kteří se prakticky po úvodním hvizdu druhého dějství dostali do vedení. Úspěšným střelcem byl opět neuvěřitelně bojující Gejza. Dědečkové museli vrhnout všechny své stařecké síly do útoku. Odměnou jim byl vyrovnávací gol po teči sudího Mejzlíka. Zápas tak měl v tuto chvíli pouze dva střelce, které spojovala hlavně jejich záliba k jídlu. Do konce utkání chybělo několik málo okamžiků a šance byly na obou stranách. Obě obrany však byly na svých místech a tak se zdálo, že utkání směřuje k penaltám. Los Tornados však vykouzlili posledni akci zápasu, která byla jak z beachhokejové příručky. Na jejím konci byl opět Mejzlík a zajistil tak historicky první titul pro veteránská tornáda. Prohru těžce kousali mladíci z týmu BHC 90's, nicméně s úsměvem na tváři objednali vítězné drinky pro soupeře a slíbili, že to příští rok nebudou mít s nimi Tornáda tak lehké...

A přesně tohle bylo to, co tento turnaj dělalo tak jedinečným. Nezáleželo na tom kdo vyhrál nebo prohrál. Nebylo důležité jestli jsi dal gól nebo jsi místo míčku trefoval písek. V atmosféře na, i vedle hřiště jsme cítili pohodu, smích, vtipné hlášky, přátelství... Ať jsi hrál nebo ses jen díval na své kamarády, užil sis to. A přesně takhle to má být. Utéct z každodenní reality a být s přáteli, bavit se s nimi... Tohle se všem účastníkům a pořadatelům povedlo. Tohle bylo ve vzduchu. Tohle je to, co bylo pro všechny tím největším vítězstvím...

Pořadí muži:

1. Los Tornados
2. BHC 90's
3. Dunkenova truhlice a Popomix 

Nejlepší dres: Holky ze vsi

Nejoriginálnější název: Hockeywatch a Sixsticks

Nezbývá, než se těšit na další ročník. Obávám se, že díky tomu, jak proběhl tento premiérový, bude o ten další mnohonásobně větší zájem. Už nyní mají pořadatelé na stole přihlášky od rugbyového týmu, atletického,... Prostě stačilo, když jsi přičichl k té atmosféře a už jsi chtěl být na hřišti. Díky všem, těším se na příští rok! I like!!

fotogalerie:

http://www.flickr.com/photos/milobr2012/sets/72157631248798170/with/7862465844/

http://mannovi.rajce.idnes.cz/120825_Slavia_Beach_hockey/

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
pozemnihokej.cz > ČSPH > Články > Ostatní > LOS TORNADOS a MAGIC jsou plážovými šampiony!
Loading...

Ostatní

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Ostatní

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...