Lukáš Plochý je v hokejovém snu: 16 hřišť a 6 unihřišť

30.10.2016

Jak se dostal Lukáš do Holandska? 

Současnou sezonu 2016/2017 hraji druhou nejvyšší holandskou ligu (Overgangsklasse) za Zwart-Wit. Prvně jsem však musel absolvovat trénink, který byl nominační pro tuto sezonu. Realizačnímu týmu jsem se líbil a mohl jsem tak začít hrát. Druhá nejvyšší holandská liga je rozdělená na dvě skupiny, A a B. V obou skupinách je 12 týmů. My hrajeme skupinu A. Osobně si myslím, že je to těžší skupina, protože zde máme 8 týmu, které mají zkušenosti z té nejvyšší (Hofklasse). Zwart-Wit letos slaví 85 výročí klubu. Ve městě kde bydlím, máme ještě dva další týmy. Dohromady zde je k dispozici 16 hřišť a 6 mini hřišť. Úroveň je zde velmi vysoká, ať je to v preciznosti, rychlosti, důraznost v soubojích až po individuální techniku každého hráče. Zápasy jsou velice vyčerpávající, protože všichni hráči se snaží hrát jak, nejlépe umí a nic nedávají zadarmo. Na zápasy chodí mnoho diváků za jakéhokoli počasí. Já zde nejen hraji hokej, ale dále také trénuji děti v klubu. V další řadě mi zde klub zaplatil lekce angličtiny, takže se zdokonaluji i v jazyce. V neposlední řadě se snažím vzdělávat na vysoké škole, kterou studuji na dálku.
K hokeji samozřejmě patří i nějaké to cvičení s tělem. Jelikož tréninky jsou tady opravdu na vysoké úrovni a každý se snaží být lepší než ten druhý, ať již v soubojích nebo ve střelbě, tak mi to dává velkou školu. Každým tréninkem se naučím něco nového, na co jsem třeba ani nikdy nepomyslel. Mě osobně to dává hrozně moc, jsem tu teprve měsíc a naučil jsem se spoustu věcí,  jak z hlediska taktiky tak i individuální techniku. Dostal jsem zde od klubu kolo, na kterém jezdím úplně všude. Jelikož Breda je malé město, mám všechno do deseti minut od místa bydliště. Liga se zda hraje 11 týdnů. Začíná v září a končí na konci listopadu. Jarní část zde začíná již v únoru. To znamená, že hala se hraje velmi krátce, pouhé 2 měsíce.

Webové stránky klubu:  http://www.zwartwit.nl/ 

Držíme Lukášovi palce ať se mu daří. 

pozemnihokej.cz > Kluby > Kluby a jejich novinky > HC Bohemians Praha > Lukáš Plochý je v hokejovém snu: 16 hřišť a 6 unihřišť
Loading...

HC Bohemians Praha

Stránkování

12 3 4 >
 
 
Loading...

HC Bohemians Praha

Stránkování

12 3 4 >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...