Mannheimer HC vs. HTCU Mülheim 5:2

27.9.2010

MHC chtělo potvrdit získání 3 bodů z prvního zápasu, naopak Mülheim chtěl domácím oplatit porážku ze zápasu o třetí místo.

Zápas od počátku nabízel hokej vysoké úrovně. Jako první zahrozili hosté, ale ani z opakovaného trestného roku nedokázali skórovat. Oba týmy využívaly převážně zónovou obranu, která zavdávala ke vzniku nebezpečných protiútoků. Po jednom z nich si v 9. minutě vyměnil Witthaus míč s Bernátkem a tečí překonal padajícího brankáře - 1:0. Hostující obrana začala častěji chybovat, čehož využil nikým nepokrytý Max Schulz-Linkholt, 2:0. Oba týmy měly ještě do poločasu příležitost ke vstřelení branky v podobě trestného rohu. Na straně domácích ho neproměnil Procházka, na opačné straně Stralkowski.

Do druhého poločasu vstoupil Mülheim se zónovým presem, což dělalo domácím značné problémy a často zbytečně v záloze přicházeli o míč. Mülheim se pak snažil co nejrychleji dostat do kruhu, ale z těchto nebezpečných akcí vytěžil jen trestný roh. Bohužel i ten stačil Stralkowskému ke snížení na 2:1. Tlak hostujícího týmu přinášel své ovoce, ale když se Mannheimu podařilo překonat zónu soupeře, vytvářel si také slibné příležitosti. Ale ani Emmerling a pár minut poté ani Bernátek nedokázali své brejky proměnit. Domácí se ale přeci jen dočkali, když Procházka proměnil trestný roh - 3:1. Jenže radost z dvoubrankového vedení nevydržela ani 3 minuty. Hned po protiútoku se radoval Stralkowski, 3:2. Klid domácím přinesl opět Witthaus, který dokončil svůj individuální průnik po pravé straně. Mülheimu nezbylo nic jiného, než vsadit všechno na útočnou kartu, ale již se jim nepodařilo s výsledkem nic udělat. Naopak na 5:2 upravil Schulz-Linkholt.

Hodnoceni trenéra Torstena Althoffa: „Hráli jsme dobře především v prvním poločase, bohužel jsme v druhém poločase značně polevili a nedokázali jsme zápas v klidu dohrát. Ale jsem rád, že jsme nakonec vytoužené 3 body vybojovali“.

Další zápas sehraje MHC v sobotu v Krefeldu.

Připravil Tomáš Procházka

pozemnihokej.cz > ČSPH > Články > Zahraniční ligy > Mannheimer HC vs. HTCU Mülheim 5:2