ME 2010 U16 holky vs. Belgie

14.7.2010

Dalším důležitým zápasem pro náš tým děvčat byl dnešní zápas s Belgií, který mohl rozhodnout o postupu mezi nejlepší čtveřici. Bohužel se dívkám zápas nevydařil podle představ.

Po několika nepovedených akcích naše svěřenkyně obdržely dva rychlé góly, které je rozhodily a rozhodly o dalším průběhu zápasu. Do konce první poloviny už se toho na hřišti příliš neodehrálo, až na pár nepodařených pokusů o skórování. Společným jmenovatelem obou poločasů byla však tvrdá hra na belgické straně. Pokud by rozhodčí nechaly laťku z předchozích zápasů, plný počet hráček bychom na hřišti mnohokrát neviděli. Některé zákroky byly bohužel ponechány naprosto bez povšimnutí.

Navzdory tomu se však začátek druhého poločasu odehrával jen a pouze v režii českých hráček. Belgičanky byly značně nervózní a uchylovaly se k velkým individuálním chybám. Naše slečny bohužel nebyly s to některou z nich využít. Po dvaceti minutách tlaku se bohužel nepodařilo ani jednu šanci přetavit v úspěch a naopak z ojedinělého protiútoku se Belgičankám podařilo skórovat. Po obdržené brance se vytratily i poslední síly a naše hráčky, které byly odkázány po několika zraněních ke střídání pouze dvou hráček, se z posledních sil snažily korigovat výsledek. Bohužel se ani jedna akce neuchytila a po prohře 3:0 se naše hráčky soustředí na zápasy o udržení.

K situaci ve skupině A je třeba dodat, že Holanďanky si s Litvou poradily rekordním výsledkem 23:0. Do skupiny o udržení si tak Češky nesou výhru 4:0 s Litvou a o záchranu se poperou s Ruskem a Ukrajinou.