ME 2010 U16 holky vs. Rusko

19.7.2010

Poslední hrací den rozhodoval o tom, jak úspěšný či neúspěšný výjezd do Barcelony pro naše děvčata bude.

Situace po pátečních výsledcích sice nebyla podle našich představ, protože v případě výhry nad Ukrajinou se hrozba sestupu mohla odvrátit už před posledním zápasem, avšak i pátá příčka byla stále dosažitelná. Ukrajina s jedním bodem  měla šanci na udržení, ale v případě našeho bodového úspěchu v zápase proti Ruskám už o něm nemohla být řeč.  Ukrajina po vyrovnaném souboji s Litvou upírala zrak k našemu utkání a doufala v náš velký výprask. V případě rovnosti totiž rozhodoval brankový rozdíl. Výprask se naštěstí nekonal. Ba naopak.

K poslednímu zápasu holky přistoupily zodpovědně a od prvních minut bylo vidět jejich odhodlání a touha po vítězství. Po první neproměněné šanci se ke druhé dostala ve třetí minutě Vorlová. Na vrcholku střeleckého kruhu se střelou vůbec neváhala a vyslala na ruskou brankářku tvrdou střelu. Tu se snažila blokovat bránící hráčka, ale tečovala ji tak nešikovně, že po vysokém obloučku zapadla až do brány. Vstřelená branka vlila našim hráčkám do krve ještě větší energii a přeřadily na vyšší rychlostní stupeň. Konečně předváděly hokej, který je hodný jejich talentu. Za nedlouhou jejich píle sklidila ovoce podruhé. To když se na turnaji prosadila mladičká Vostárková, která stejně jako v zápase proti Ukrajině skórovala šikovnou tečí těsně před brankou. Rusky se do konce poločasu ještě stihly párkrát připomenout několika protiútoky, ale brankářku Čechovou výrazněji neohrozily.

Po změně stran byla hra o poznání vyrovnanější. Naše hráčky však byly dlouhodobě nebezpečnější. Další gól do ruské sítě zařídila Hanzlová po trestném rohu, avšak nad jeho regulérností by se dalo spekulovat. Naštěstí pro nás však rozhodčí branku uznaly a vedli jsme 3:0. Rusky se i nadále snažily nepříznivý výsledek zvrátit, ale pokud se dostaly přes obranu až do kruhu, zabránila jim ve skórování vystřídavší brankářka Stýblová. Ta se uvedla skvělým zákrokem jen po pár vteřinách pobytu na hřišti.  Do konce zápasu se pak kromě jedné žluté karty pro naše barvy nic významného nestalo a se sedmi body jsme se ve skupině C umístili na prvním místě. V celkovém pořadí jsme páté nejlepší družstvo v Evropě v kategorii do 16 let.

Celému týmu patří velký dík a velká gratulace!!!