ME 2010 U16 holky vs. Ukrajina

17.7.2010

Dnešní den nás čekal první zápas ve skupině o udržení. Našimi soupeřkami bylo družstvo Ukrajiny, které na turnaji nezískalo ještě ani bod. Na první pohled slabší soupeřky zaskočily náš tým v úvodu zápasu svou touhou po vítězství.

I když před zápasem naše děvčata hýřila sebevědomím a optimismem, v úvodních minutách to tak nevypadalo. Nervozitou a strachem hrát se dostala pod tlak, který vyústil k nečekanému množství šancí soupeře. Tou největší bylo nastřelené břevno brankářky Barbory Čechákové. Naštěstí se naše hráčky včas probraly a dokázaly vzít zápas do svých rukou. I přesto první poločas skončil bez branek.

Do druhého poločasu vstoupily holky jako vyměněné. Ze všech hráček spadla nervozita a začaly dokazovat, proč jsou členkami národního družstva. Najednou nás bylo plné hřiště a po několika slibných šancích se konečně podařilo vstřelit první branku zásluhou Michaely Vostárkové po nahrávce Veroniky Decsyové (1:0). V tento okamžik bylo zapotřebí vstřelit další branku, která by holky uklidnila, ale i přes velké množství vyložených šancí se branku trefit nepodařilo. Zejména úniky Kláry Hanzlové, která byla tváří v tvář Ukrajinské gólmance, se nepodařily proměnit v branku, která by přinesla klid na naše hokejky.

Po odmítnutí těchto příležitostí zvýšit své vedení, musel následovat zasloužený trest. Stalo se tak v 68. minutě, když se poprvé ve druhém poločase Ukrajinky ocitly v našem kruhu (1:1). A svou jedinou příležitost proměnily ve vyrovnávací branku. V tuto chvíli začal český tým znovu tlačit na pilu a vytvořil si za krátkou dobu mnoho slibných šancí ke vstřelení vítězného gólu, ale nepodařilo se. Ba naopak v posledních vteřinách zápasu všem zatrnulo, když si Ukrajinky vybojovaly trestný roh. Z této standardní situace, zahrávané po vypršení času, se naštěstí síť v české brance nerozvlnila. Zápas skončil remízou 1:1. Pro udržení v divizi A to znamená jediné – zítra neprohrát s hráčkami Ruska.