ME 2010 U16 kluci vs. Belgie

14.7.2010

Poslední zápas základní skupiny sehrál náš výběr proti výběru Belgie. Už před zápasem bylo jasné, že budeme hrát o sestup a ani případná výhra by vůbec nic nezměnila. Samozřejmě by to byla výhra z kategorie vysněných. Naopak soupeři šlo o dost, neboť hrál o konečné umístění ve skupině a tedy o to, aby v semifinále nenarazil na silnějšího soupeře, v tomto případě tým Holandska.

Již od začátku zápasu se projevovala síla soupeře, který je hokejově na úplně jiné úrovni. Tým Belgie se skládá z osmnácti naprosto vyrovnaných hráčů, přičemž každý z nich dokáže zahrát na jakémkoliv postu na hřišti. Po opatrném úvodu a díky nevyzrálosti našeho týmu, neboť pro všechny naše hráče byl toto vůbec první zápas proti tak vyspělému hokejovému týmu, se soupeř dostal po třetím zahrávaném rohu do vedení 1:0. Tým Belgie stupňoval své tempo a do poločasu zvýšil na 4:0.

Po poločasu ještě zesílil tlak Belgie. Z předchozího zápasu jsme měli vykartovaného jednoho hráče a jelikož jsme přijeli v šestnácti lidech, byli na střídačce jen tři hráči. Dvacet minut před koncem jsme navíc vinou zranění přišli o dalšího, takže dohrávali o dvanácti hráčích. I když jsme v druhé půli dostali ještě tři góly, musíme hráče pochválit za jejich bojovnost a nasazení až do konce, díky čemuž jsme si také vytvořili několik gólových šancí a rohů, bohužel bez efektu.