ME 2010 U16 kluci vs. Irsko

16.7.2010

Po špatně odehraných zápasech v základní skupině se náš výběr dostal do skupiny o udržení, kde jsme narazili na týmy z Irska a Ruska. Dnešní první zápas o udržení jsme sehráli proti ostrovanům.

Po dvouhodinové noční poradě s videem si náš tým hned v úvodu zápasu vytvořil gólovou šanci, ale ihned v zápětí po fatální chybě v rozehrávce byl nařízen trestný roh, ze kterého jsme inkasovali první gól. Ani po obdržené brance se náš tým nesložil, naopak vyvinul ještě větší tlak na soupeře, ze kterého jsme ovšem vytěžili jen nastřelení tyče. To bylo ovšem z naší strany co se týče ohrožení soupeřovi branky vše. První poločas tedy skončil 0:1.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s tím, že nemáme co ztratit a tedy všechny síly soustředili na útok. Tím se naše hra otevřela a po ojedinělém útoku a následném rohu soupeře, jsme prohrávali už 0:2. Tímto okamžikem a vinou zranění klíčového hráče, náš tlak ustal a ke slovu se dostal soupeř, který ještě deset minut před koncem zvýšil na konečných 0:3.

Zítra nás čeká poslední zápas s Ruskem, před kterým už je jasné, že se v této skupině neudržíme. Samozřejmě se odehraje s maximálním úsilím a chutí po vítězství. Bude to další dobrá zkušenost pro náš nezkušený tým, kterému k lepším výsledkům chybí více odehraných zápasů na mezinárodní úrovni.