ME 2010 U16 kluci vs. Polsko

14.7.2010

V úmorném vedru začalo velmi důležité utkání pro oba týmy. Od první minuty začal český tým udávat rytmus hry. Po dvou neproměněných vyložených šancích na naší straně přišla fatální chyba v obranné fázi, ze které soupeř vytěžil roh a otevřel skóre zápasu.

Po obdrženém gólu náš tlak neustával, ale přišla další hrubá individuální chyba, po které soupeř zvýšil na 2:0. Do poločasu jsme zahrávali několik trestných rohů, které se minuly účinkem, tak první poločas skončil rozdílem dvou branek v náš neprospěch. Druhou půlku jsme začali opět náporem, který po celý poločas téměř neustával a vytvořilo se z něj několik slibných šancí, opět ale bohužel bez gólového efektu. Naproti tomu soupeř vytěžil z minima maximum, proměnil ještě jeden svůj roh a poslední gól vstřelil po zdařilé akci. Utkání tedy nakonec skončilo 4:0 z pohledu soupeře.

Průbeh zápasu vůbec neodpovídá výslednému skóre. Touto prohrou jsme si zkomplikovali šance na udržení se ve skupině. Zítra nás čeká zápas s Belgií, kde se budeme muset obejít bez vykartovaného Bárty, a tedy ho odehrát v patnácti lidech. Což, s ohledem na místní počasí a styl hry soupeře, bude pro hráče extrémně náročné.