ME 2010 U16 kluci vs. Španělsko

13.7.2010

První zápas na turnaji nám los jako soupeře vybral domácí tým Španělska. Hrálo se od půl osmé večer. To jsme věděli už od rána, kdy jsme si ještě před snídaní šli protáhnout svaly z autobusu ještě pořád hezky ztuhlé.

Po snídani se téměř všichni vydali do bazénu jenom trochu zchladit. Zákaz plavání a následného opalování dodrželi všichni bez výjimky. Po obědě, do kterého byl naordinovaný relax na pokojích, byla na pořadu dne taktická porada na večerní zápas, která se nám protáhla až do samotného odjezdu do areálu. Po příjezdu na místo se šel tým rozcvičit na zápas a v půl osmé se šlo na věc.

Nevěděli jsme, co máme od španělů čekat, takže začátek byl opatrný. Z jejich strany taky. Bohužel po první větší individuální chybě v obraně a následném prvním rohu, padl první španělský gól. Druhá branka padla prakticky podle stejného scénáře. Po poločase nám Španělé dali ještě dva góly ze hry, a tak konečný výsledek byl 0:4 z našeho pohledu.

Co se týče hry a nasazení, rozhodně se nedá říct, že by kluci zápas odevzdali nebo nějakou herní situaci podcenili. Jak už to bývá, tak 4x jsme zaplatili za chyby jednotlivců. Ve středu hřiště jsme byli schopní držet krok, bohužel útočná čtvrtina pro nás byla hranice, která se překročila maximálně 5x za zápas a to i bez následujícího přímého ohrožení branky. Soupeř měl 10 rohů, dva proměnil. My ani jeden. Velmi dobře v zápase zachytal gólman Polata.

Zápas se obešel téměř bez karet - jen na naší straně byly dvě zelené za drobné přestupky, na straně Španělska dokonce jen jedna zelená.

Zítra nás od 17:30 čeká veledůležitý zápas s Polskem. Nálada je bojovná, nikdo není zraněný, tak držte palce :)