Mistrovství Evropy, Minsk 2016

24.1.2016 Cesta za snem

Praha 22. 1. 2016 - Dnes odlétla česká reprezentace žen na Mistrovství Evropy do Minsku, kde právě vládně až -23 stupňů. více

24.1.2016 Češky se udržely v A divizi !

Minsk - 24. 1. 2016  Infarktové momenty zažil dnes celý realizační tým, při zápase kde šlo našim hráčkám o všechno. více

24.1.2016 Vichřice jménem Bíža

Minsk 24. 1. 2016 - O talentu této hokejistky není pochyb. Od dětství se věnuje pozemnímu hokeji v klubu SK Slavia Praha. Zkusila si hrát i v zahraničí. více

24.1.2016 ČR - Rakousko 3:3 (1:2)

Minsk 24. 1. 2016 - Češkám se vstup do zápasu nevydařil podle představ. V první minutě po chybě v české obraně vybojovaly Rakušanky trestný roh, který proměnily a ujaly se vedení 0:1. Naše hráčky byly aktivnější, snažily se dostat do soupeřova kruhu a jedna z akcí skončila chybou rakouské hráčky, po které sudí odpískala trestný roh. Střelu zastavila hráčka na brankové čáře tělem, a tak Češky měly opět možnost střílet penaltu. Tentokrát se ke střele postavila Adéla Bížová a nemýlila se. Skóre bylo srovnáno na 1:1. Rakušanky musely vyhrát, a proto zavelely k útoku. Hrály více do těla, snažily se získat převahu na naši půlce, což se jim dařilo. Na našich hráčkách byla vidět nervozita a brzy svým nedůrazem dovolily rakouské hráčce projít až do našeho kruhu, kde z úhlu skórovala střelou backhandem. A když po par minutách druhého poločasu navýšila Corina Zerbs z rychlého protiútoku o další gól, začalo byt zle. Trenéři se opět rozhodly pro hru bez gólmana, která se tentokrát vyplatila! Soustavným tlakem na soupeře se podařilo vybojovat první trestný roh, který proměnila Bížová. Poslední minutu před koncem se situace opakovala a stejná exekutorka rohu se opět nemýlila. V posledních 20 sekundách se na hřiště opět vrátila gólmanka Vančurová a naopak soupeř se snažil o hru se šesti hráči, ale marně! Češky skvělým obratem v posledních třech minutách otočily zápas, vybojovaly udržení v A divizi a účast na MS. A málem přivodily infarkt celému realizačnímu týmu! více

23.1.2016 ČR - Ukrajina 2:3 (0:2)

Minsk - 23. 1. 2016 Češky nastoupily v mírně pozměněné sestavě. Mezi tyče se postavila Andrea Vančurová a v útoku doplnila Bížovou a Kolářovou Adéla Mejzlíková. A na hřišti byl rázem jiný tým! České hráčky víc útočily, jako první si vybojovaly trestný roh, který bohužel neproměnily. Několikrát skvělými zákroky podržela tým gólmanka Vančurová, ale bohužel po odpíkané penaltě za nohu Reichlové na brankové čáře, kapitulovala. Naše hráčky se ale nevzdávaly. Postupně se v šancích ocitly Bížová a predevším Capouchová. Ale nakonec byl úspěšnější soupeř a před koncem prvního poločasu skóroval z trestného rohu. Ale české reprezentantky nesložily zbraně. Ve druhém poločase přesně umístěnou střelou k tyči snížila Bížová a šanci k vyrovnání dostaly naše hráčky při penaltě. Ale šanci nevyužily. 5 minut před koncem trenéři odvolali gólmanku a šestým hráčem na hřišti se stala Reichlová. Bohužel při rychlém protiútoku rozhodči odpískala sekání Reichlové a hráčky Ukrajiny se nemýlily. Stav zápasu 1:3, ale neznamenal konec. Češky bojovaly a střelou z trestného rohu 30 vteřin před koncem upravily výsledek na 2:3. Bohužel víc času už nebylo. Češky sice prohrály, ale jestli zítra dokážíi stejně bojovat a hrát s týmem Rakouska, mohli bychom všichni slavit vítězství. více

23.1.2016 ČR - Polsko 0:4 (0:0)

Minsk - 23. 1. 2016 - Od začátku zápasu bylo vidět, že oba týmy jsou si vědomi o co hrají. Hrál se spíše opatrnější hokej a obě družstva čekala na chybu soupeře. Náš tým se bohužel v obraně chyb nevyvaroval a jedna z nich byla v 10. minutě druhého poločasu potrestaná gólem soupeře. Bohužel hráčky nedokázaly odpovědět stejně a naopak za pár minut inkasovaly podruhé. Konečná hra bez gólmana nepřinesla změnu hry ani herního tempa, a tak Polky ještě 2x skórovaly do prazdné brany. Odpledne v 16,40 čeká náš tým zápas se třetím z druhé skupiny. více

22.1.2016 ČR - Holandsko 1:9 (1:6)

Minsk 22. 1. 2016 Od začátku zápasu se nedařilo. Soupeřky do zápasu vlétly jako rakety a během prvních pěti minut se ujaly vedení. Naše hráčky se dostávaly také do šancí, ale na rozdíl od soupeře trefovaly pouze holandskou gólmanku. Hráčky Nizozemí naopak proměnily skoro každou šanci v gól. Za stavu 1:4 náš tým vybojoval penaltu, kterou jsme bohužel neproměnily. Ve druhém poločase do hry zasáhla střídající gólmanka Vančurová, která předvedla několik skvělých zákroků. O postupujícím do horního kříže tak bude rozhodovat zítřejší zápas s Polskem. více

22.1.2016 ČR - Belgie 5:0 (1:0)

Minsk - 22. 1. 2016 Začátek byl z naší strany trochu pomalejší. Bylo vidět, že hráčkám děla stále problém povrch hřiště a do zápasu se dostávaly až během druhé půle prvního poločasu. Skóre otevřela Bížová proměněním trestného rohu. Opět Bížová navýšila skóre na začátku druhého poločasu, kdy už tempo hry určovaly české hráčky. Po pěkných útočných akcích skórovala Reichlová s Haklovou, kterou našla před branou krásnou přihrávkou Tereza Mejzliková. Na konečných 5:0 zvýšila nejmladší hračka týmu Anička Kolářová. V útoku se daří, obranu dopilujeme a odpoledne jdeme na Holanďanky!!! více

20.1.2016 Nominace žen na HME v Minsku

Praha 20. 1. 2016 - Konečná nominace žen na nadcházející Mistrovství Evropy je: více

20.1.2016 Reprezentace žen letí do Minsku

Praha 20. 1. 2016 - Čeká nás další várka plná emocí a očekávání. Ve čtvrtek česká reprezentace žen odlétá na Mistrovství Evropy od Minsku. více

12 >

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace ženy > Mistrovství Evropy, Minsk 2016