ME juniorů U21 - Švédsko

21.1.2013

Horní řada zleva: trenér Miroslav Ludvík, Radek Kalvas, Jakub Koryťák, Tomáš Holub, Václav Průcha, Radek Kolanda, Michal Bárta. Dolní řada zleva: Martin Capouch, Lukáš Plochý, Tomáš Vohnický, František Rozhon. Ležící zleva: Jan Polata, Jiří ZelenkaHorní řada zleva: trenér Miroslav Ludvík, Radek Kalvas, Jakub Koryťák, Tomáš Holub, Václav Průcha, Radek Kolanda, Michal Bárta. Dolní řada zleva: Martin Capouch, Lukáš Plochý, Tomáš Vohnický, František Rozhon. Ležící zleva: Jan Polata, Jiří Zelenka
Horní řada zleva: trenér Miroslav Ludvík, Radek Kalvas, Jakub Koryťák, Tomáš Holub, Václav Průcha, Radek Kolanda, Michal Bárta. Dolní řada zleva: Martin Capouch, Lukáš Plochý, Tomáš Vohnický, František Rozhon. Ležící zleva: Jan Polata, Jiří Zelenka

V posledním zápase, kde junioři bojovali již pouze o čest, se utkali s týmem Švédska a to především s hráčem, jehož jméno bychom si měli zapamatovat – Johan Bjorkman.

Češi dnes odehráli svůj nejlepší zápas na celém mistrovství, to ovšem porážku Švédů nezařídilo. Již zmiňovaný švédský kapitán nás naprosto smetl svoji technickou vyspělostí a ke svým jedenácti gólům z předchozích zápasů přidal hned pět dalších a jeho bilance se po pěti zápasech zastavila na čísle 16. V zápase se konečně začaly objevovat skutečně pohledné akce našich hráčů, často ale chyběla správná a razantní koncovka. Především díky hernímu klidu nás soupeř porazil a dokráčel si pro vítězství. Nyní již nezbývá, než se pořádně sehrát před ME v roce 2015 a vybojovat zpět divizi A, kam bychom určitě chtěli patřit!

 

Na otázky odpovídá Michal Bárta:


Michale, již před utkáním bylo jasné, že sestoupíte do divize B. Jak složité pro tebe bylo najít motivaci pro toto utkání?
Najít motivaci bylo velice těžké, do utkání jsem nastupoval s tím, že chci prolomit své reprezentační neúspěchy, jelikož na výhru na evropské scéně čekám již čtyři ME, takže dvacet zápasů.

Jak bys zhodnotil prohraný zápas se Švédskem?
Zápas to byl vyrovnaný, šancí bylo na obou stranách nespočet. Dá se říct, že ze strany Švédů to byla „one man show“ v podání švédského kapitána (Johan Bjorkman), který prakticky rozhodl zápas svými pěti góly a po zásluze byl oceněn nejlepším střelcem ME (16 gólů) a zároveň nejlepším hráčem turnaje.

Myslíš, že tento mladý tým (9 hráčů může nastoupit na příštím ME juniorů) má potenciál na postup z divize B?
Ano, ale kámen úrazu na tomto turnaji byly naše individuální chyby a ty musí každý postupně odstranit. Musíme se nad sebou každý zamyslet. Na příštím ME nepočítám s ničím jiným, než s postupem zpět do divize A.


ČR : Švédsko 6:4 (poločas 3:2) Střelci českých branek: Plochý 2x, Capouch, Holub

 

Připravil: Ondřej Vacek, manažer týmu

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace U21 muži > ME juniorů U21 - Švédsko
Loading...

Reprezentace U21 muži

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Reprezentace U21 muži

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...