ME juniorů U21 - Rakousko

19.1.2013

První zápas čekal na české juniory do 21 let domácí tým Rakouska, pravděpodobně největší adept na zlatou medaili.

Bohužel hned ve druhé minutě už byl stav zápasu 1:0 ve prospěch rakouského týmu. I přes velkou bojovnost a motivaci našich juniorů skončil první poločas za stavu 3:0. Jedna nepříjemná událost se stala hned v úvodních pěti minutách zápasu a to fakt, že kapitán českého týmu, Jakub Koryťák, byl zasažen hokejkou soupeře do obličeje, kde nastalo krvavé zranění a na hřiště se již nedostal z důvodu odjezdu do nemocnice. Ve druhé půli si Rakušané s chutí vyzkoušeli trestné rohy a dva proměnily. Pro Českou republiku to znamená konečný výsledek 0:5.

Pozitivní zprávou je, že českého kapitána nechá management turnaje nastoupit ke druhému zápasu. Tím ale smůla Jakuba nekončí, během odjezdu do nemocnice mu byla odcizena rukavice a hokejka, což znamená další nepříjemné komplikace.

ČR : Rakousko 0:5 (0:3)

Připravil: Ondřej Vacek, manažer týmu

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace U21 muži > ME juniorů U21 - Rakousko