ME juniorů U21 - Ukrajina

19.1.2013

Ve druhém zápase prvního dne turnaje se Češi utkali se soupeřem z Ukrajiny.

Nekoncentrovanost na zápas zapříčinila brzké vedení Ukrajinského týmu 1:0, když si v přečíslení kapitán soupeře naběhl na přihrávku do odkryté pravé půle hřiště a pohotovou střelou zakončil do naší zcela prázdné branky. Ukrajinský kapitán Buriatynskyi Volodymyr byl první poločas při velké střelecké chuti a tak si vystřílel hattrick ještě v prvním poločase (všechny jeho góly padly ze hry, nikoli z rohů). Kvůli našemu nedůraznému útoku se nepodařilo nebezpečně vystřelit na bránu soupeře. Pro brankáře Ukrajiny nebyl zápas nijak složitý, když už se nám podařilo relevantně vystřelit, míček letěl obvykle mimo bránu. Ve druhém poločase Ukrajinci vstřelili ještě jeden gól a českým juniorům se podařilo upravit skóre až 30 vteřin před koncem zápasu, což znamenalo výsledek 4:1 ve prospěch Ukrajiny.

Zítra čeká juniory ve 12:30 tým Polska, který předvádí velice dobré výkony a je zcela jistě adept na medailové umístění. Za vše hovoří jejich výhra 6:0 proti Ukrajině a remíza s Rakušany. O soupeři druhého zápasu se rozhodne podle výsledku zápasu prvního. Nicméně není těžké odhadnout, že bojovat se bude pouze o udržení v elitní divizi A.

ČR : Ukrajina 1:4 (0:3) Góly: Vohnický

Připravil: Ondřej Vacek, manažer týmu

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace U21 muži > ME juniorů U21 - Ukrajina