ME muži: ČR - Skotsko 2:0. Český tým postoupil do A divize aneb jak si naši vychutnali skotskou...

14.8.2011

Vinitsa - Český tým ukázal srdce a po heroickém výkonu si zajistil postup do finále ME skupiny B. Svojí výhrou si také vybojoval právo účasti v elitní skupině ME, které se uskuteční v r. 2013 v Belgii.

Češi tak píší historii. Nejenže si již v předchozím utkání zajistili účast v Olympijské kvalifikaci pro OH v Londýně, ale sobotním výsledkem se vrací mezi elitu starého kontinentu. Jak semifinálové utkání se Skotskem viděl asistent trenéra Petr Troníček Vám přinášíme v původním znění:

"Už předzápasové reakce skotských hráčů a trenérů dávaly tušit že radši hrají s námi a ne s Poláky. Na nás si věřili. Porada před zápasem se nesla v jasném duchu - přečkat úvodní nápor a zkusit ze standardních situací vytěžit maximum. Na tréninku, den před semifinále, čeští hráči trénovali varianty trestného rohu pro případ že naše hlavní zbraň při rozích - střelba nebude úspěšná. Po posledním utkání, byla tisková konference se všemi trenéry - Michal Toms pronesl nesmrtelná slova - "We will win semifinal..." Skotský trenér nejspíš opravdu nepochopil význam slov českého trenéra.

První poločas jsme hráli od půle - čekali jsme na skotské hráče. Vypracovali jsme si trestný roh, který se nám nepodařilo chytit - následné rozehráni jsme nezakončili střelou. Skotové měli balon více na holi - pokud by se počítalo procentuálně číslo, tak by se pohybovalo kolem 60%. Po celou dobu byl majákem v naší obraně FIlip Neusser (pokud nedostane cenu pro nejlepšího brankáře turnaje, tak jsou asi všichni slepí). Do kabin se šlo za nerozhodného stavu 0:0, kdy na skotských hráčích byla vidět frustrace z našeho brankaře.
Během poločasové přestávky bylo cítit napětí u jinak sebevědomích Skotů okolo hřiště. I malé detaily v takovýchto zápasech rozhodují. Dle hlasů okolo hřiště, herní projev Skotů nebyl takový, jaký předpokládali.
Druhý poločas jsme začali více aktivně. Zónová obrana pracovala na plné obrátky. 7. minuta - Gól střílí Matin Babický (souhra po pravé straně kombinace Michal Soukup - obětavý Tomáš Bureš - Tomáš  Jahoda - David Vacek a na konci akce Martin Babický střílející mezi nohy skotského brankaře). Češi se radují tak, že rozhodčí zastavuje čas - Martin si odnáší krvavý šrám, rozseklé obočí. Češi stále hrají zónovou obranu u půlící čáry. Skotové se snaží si vytvořit šance - mají plno trestných rohů - 7, ale díky našemu brankaři zůstávají bez kýžené odezvy pro skotský tým. Po kratší odmlce přichází akce českého týmu - na konci je Bernátek - který převzal Kyndlovu přihrávku - 2:0. Do konce utkání chybí dlouhých 25 minut. Češi obdrží neskutečných 5 žlutých karet - je nutno podktnout, že rakouský rozhodčí svou kvalitou k utkání rozhodně nepřispěl.  Češi jsou pod permanentním tlakem. Hrajeme do konce utkání o jednoho hráče méně díky žlutým kartám. Obrana pracuje na plné obrátky - Skotové útočí v podstatě celých 25 minut. Filip Neusser dokazuje, jak dobře se na ME připravil. Zbytek šancí likviduje obětavá obrana. Konec zápasu, gejzír nadšení propukuje naplno. Český tým postoupil do finále a tím si i zajistil účast v nejvyšší divizi ME pro rok 2012."

Není potřeba dodávat více k výše uvedenému vyjádření emocí a pocitů všech členů našeho týmu. Stačí jen připsat, že Češi nastoupí ve finále v neděli od 16 hodin pro Polsku, které si v druhém semifinále poradilo s Rakouskem výsledkem 3:1. Češi se utkají jak o vítězství na celém ME, tak i o body důležité pro nasazení do olympijské kvalifikace.

-jam-

ČR - Skotsko  2:0 (0:0)
37.Babický, 41.Bernátek

TR: 4:7 (0:0)
Střely: 8:13 (5:8)
Vyloučení: 5:2

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace muži > ME muži: ČR - Skotsko 2:0. Český tým postoupil do A divize aneb jak si naši vychutnali skotskou...