ME muži: ČR - Wales 2:1. Češi naplňují svůj odvážný sen!

11.8.2011

Vinitsa - Čeští borci dnes dali zapomenout na den staré nevydařené vystoupení proti Polsku a poradili si se silným výběrem Walesu. Zajistili si tak jak postup do semifinále ME, tak i účast v olympijské kvalifikaci pro OH v Londýně.

Naše reprezentanty dnes nečekal lehký úkol. Vzpamatovat se z porážky proti Polsku a porazit Wales, který byl plný sebevědomí. To mu dodala jak výhra nad Švédskem, tak i vítězství nad favorizovaným Polskem. 3 body - to jediné zaručovalo českým reprezentantům postup do semifinále.

Češi začali utkání lépe než minulý zápas. Bohužel se však klasicky nevyvarovali nepřesnosti v počátku utkání a tak od šesté minuty doháněli opět jednobrankovou ztrátu - jedovatou tečí se prosadil nehlídaný Croxall - 0:1. Naše hráče to však spíše motivovalo. Převzali iniciativu a kvalitním presingem si vynucovali chyby soupeře. Z jejich chyb pramenily i trestné rohy. Bohužel ani jeden ze tří vybojovaných se v prvním poločase nepodařilo proměnit. A když na druhé straně zasáhl několikrát fantastický Neusser, do kabin se odcházelo za jednobrankového vedení našeho soupeře.

Druhé dějství se po krátké bouři v české kabině neslo v podobném duchu jako to první. Naši hráči vysoko napadají, získávají balonky a zatápí Waleské obraně. V desáté minutě jsme si vytvořili další trestný roh, k jehož exekuci se staví Procházka. Jeho prudkou střelu vyráží brankař k volnému Bernátkovi. Na něm je vidět, že je častým divákem pořadu "Na stojáka" a přesně v tomto duchu trefuje míček "zobákem" jako za starých časů. Míček protíná brankovou čáru a efektně končí v síti - 1:1. Naši nabuzeni vyrovnáním a myšlenkou, že remíza nic neřeší vrhají své síly do útoku. Už o čtyři minuty později extáze českých hráčů opět propuká. Bernátek proniká po pravé straně a předkládá míček Piterákovi. Ten jakoby si tuto situaci připravil na aplikaci pro Iphone a chladnokrevně usměrňuje míček za bezmocného Kettela - 2:1. Do konce utkání však zbývá ještě dlouhých dvacet minut. Naši bojují a nechávají na hřišti všechno. Několikrát se skvěle představí hrdina utkání Neusser a tak když zaznívá finální klakson, Češi sbírají zbytky sil a skáčou jako malé děti. Oslavný taneček v kolečku je naprosto zasloužený.

Petr Keller, manažer  týmu, neskrývá slzičky štěstí, které mu tečou po jeho nateklé tvářičce. Trenéři Toms s Troníčkem se objímají a přijímají gratulace waleských protějšků. Pro tato vítězství se vyplatí dřít a nechat na hřišti všechno. Pro tahle vítězství člověk sport tak miluje.

Není to však konec. Češi si sice vybojovali právo účasti na kvalifikaci pro OH v Londýně, ale jeden cíl, nebo spíše sen, žijí dál. Vysněný postup do elitní divize je vzdálen pouhý krůček. Krůček se jmenuje Skotsko a věřme, že bude úspěšně zdolán v sobotu ve 14.30. Všichni hráči tomu věří a obětují tomu vše. To vám za ně mohu slíbit.

Zeptali jsme se po utkání na pár slov jednoho z koučů ČR Petra Troníčka: "Od začátku bylo jasné, že nás nečeká lehký úkol. Odezva špatného výkonu proti Polákům měla formu porady, kde se především diskutovalo o chybách a také hráčské "schůze", kde si kluci šáhli do svědomí. Obojí přineslo své ovoce a tak jsme dnes měli možnost vidět úplně jiný tým než včera. Za to chceme klukům s Majklem /Michalem Tomsem - trenérem ČR - pozn.redakce/ poděkovat. Čeká nás poslední krůček k vysněnému postupu a já věřím, že se nám povede ho zdolat. Skotové budou samozřejmě favorité, ale pokud budeme hrát týmově, tak se výsledek určitě dostaví. Samotný postup na olympijskou kvalifikaci je velký úspěch. O samotné kvalifikaci se však bavme až po skončení turnaje - nyní máme před sebou Skotsko a tam se ubírají naše myšlenky!"

Připravil Jakub Mejzlík

ČR - Wales  2:1 (0:1)
45. Bernátek, 49. Piterák - 6.Croxall

TR:  10:4 (1:0)
Střely:   9:8 (5:6)
ŽK:  0:0

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace muži > ME muži: ČR - Wales 2:1. Češi naplňují svůj odvážný sen!