ME U18 dívky-1.den

8.7.2013

Santander,Španělsko - První hrací den se naší reprezentaci nevyvedl podle představ. Na začátku utkání proti Ukrajině jsme měly herní převahu, ale své šance jsme bohužel nedokázaly proměnit. Před koncem prvního poločasu se po pravé straně prosadila ukrajinská útočnice a vstřelila první branku zápasu.

I přes několik trestných rohů a šancí obou týmů se už skóre první půle nezměnilo. Ve druhé polovině začala herní převaha ukrajinského týmu, které jsme se až do 25. minuty dokázaly bránit, dokud Ukrajinky nevsrřelily svůj druhý gól. Hned minutu na to jsme odpověděly zahráním trestného rohu, při kterém se přímou střelou trefila Klára Srnová a snížila tak na 1:2. I přes velký tlak českého týmu se děvčatům nepodařilo skóre vyrovnat a zápas pro ně skončil výsledkem 1:2.

Zítra má český výběr volný den a bude se připravovat na středeční zápas proti Bělorusku, který začíná v 17:00.