ME U18 dívky-závěr turnaje

18.7.2013

 Sobotní hrací den byl rozhodující v tom, kdo postoupí do divize A a kdo naopak sestoupí o divizi níže.

V boj o postup vyzval domácí tým Španělska výběr Polska. Tento jednoznačný zápas skončil výhrou domácích, které rozstřílely Polsko 8:0. Druhý duel mezi Skotskem a Ukrajinou byl velice vyrovnaný, ale vítězství 3:2 nakonec vybojovaly ostrovanky. V bojích o záchranu v divize B se utkala Itálie s Běloruskem, která musela v tomto zápase vyhrát. Tak se nestalo a výhra Itálie 4:3 zajistila jak Italkám, tak i českému výběru záchranu v divizi B.

V nedělním posledním hracím dnu se mělo rozhodnout pouze o konečném pořadí všech týmů. Naše dívky bojovaly s Itálií o 5. místo. Vyrovnaný souboj nakonec díky gólu Kláry Srnové skončil radostněji pro český tým. Italky i přes několik šancí nedokázaly skóre otočit.

V boji o bronz se utkaly dva poražené týmy ze sobotního semifinále. Ukrajina porazila Polsko 2:1 a mohla tak slavit zisk medaile.

Ve finále se pak utkaly dva největší favoriti celého turnaje. Domácí tým Španělska vyzval v boji o zlato výběr Skotska.  Už od začátku zápasu domácí vytvářely tlak, na který nebyly Skotky schopny pořádně odpovědět. Španělky i přes velice ofenzivní hru dokázaly skotský val překonat jen dvakrát a získat zlato díky výhře 2:0.

Bohužel si náš tým z turnaje neodváží postup ani medaili, ale i tak si z turnaje odvezl spoustu zkušeností, které může každá hráčka v budoucnu využít.

 

Konečné pořadí turnaje:

1.Španělsko (postup do divize A)

2.Skotsko (postup do divize A)

3.Ukrajina

4.Polsko

5.Česká republika

6.Itálie

7.Bělorusko (sestup do divize C) 

 

Czech team

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace U18 dívky > ME U18 dívky-závěr turnaje

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...