ME U21 holky 2010 - Na Belgii nestačil nikdo ze skupiny, bohužel ani my

29.7.2010

Český tým dnes sehrál nejtěžší utkání turnaje. Jako jediný dokázal střelit Belgii dvě branky. Těžký den, změnu počasí a průběh dne komentují třenéři a hráčky…

Hned na začátku dne na nás čekalo nemilé překvapení. Bouřka za okny nenaznačovala nic dobrého, nicméně ranní výběh nás neminul. Místo obvyklého rozběhání mezi poli na nás čekaly nedostavěné garáže, kde většina hráček pocítila alergii na prach. Po snídani a krátké poradě jsme vyrazili na hřiště. Mezitím se stihlo opět vyjasnit a odpoledne už panovalo nesnesitelné horko. Dnes na nás čekal nejsilnější soupeř naší skupiny - Belgie.  Avšak první polovina tomu tolik neodpovídala. Nakonec jsme bohužel stejně Belgičankám podlehly 2:6.

Po prohraném zápase na nás dnes čekalo jedno milé překvapení. Na stole, místo každodenních těstovin, byl přichystán kuřecí plátek se salátem. Po odpočinku na hotelu jsme se jeli podívat na našeho zítřejšího soupeře, o kterém se právě rozhodlo v utkání  Itálie : Wales 2:1, je jím Itálie. Na večeři jdeme opět do naší známé pizzerie.

Teď už se jen těšíme a soustředíme na náš poslední zápas. Držte nám palce, my se budeme snažit o vítězství!

Čečna, Hanzlovka, Denisa, Anča

Komentář  trenérů:

ČR – Belgie 2:6 (1:0)

,, Belgie na tomto turnaji hraje přesný, rychlý a kombinační hokej. Je jedním z favoritů turnaje na postup. Na poradě jsme upozornili na jejich hru a jak ji čelit… Bohužel, před tímto zápasem, nás výsledek Polsko – Rakousko 2:0 odsoudil, ať už vyhrajeme, nebo ne, na třetí pozici ve skupině. S tímto vědomím jsme nastupovali k zápasu klidnější, ale o to smutnější. Od první minuty naše hráčky plnily své úlohy na 100%. Byli jsme to my, kdo si vytvořil první gólové šance. Ať už Vorlová či Hanzlová, které šly samy na gólmanku Khouzam. Bohužel tyto situace neskončily brankou. Oboustranně vyčkávající hra seděla více našim hráčkám. Díky dobrému pohybu hráček se Belgie nedostala na dostřel naší branky. Ba naopak, byli jsme to my, kteří ve 28. minutě zakončili jednu ze svých akcí do prázdné brány na 1:0 (Hanzlová). Svojí hrou jsme zaskočili nejen Belgii, ale i diváky na tribuně. Poté se hra přelévala nahoru dolů. První TR, který zahrávaly soupeřky ve 35. minutě, jsme odvrátili. Tímto první poločas skončil.

Přestávka byla vysvobozením pro oba týmy. V našem určeném čase zápasu, tj. 11:45, bylo i na poměry v Itálii velké vedro a dusno. V poločase zazněla slova chvály i pokárání. Především za drobné výpadky při obsazování hráček a za horší pohyb v útoku.

Do druhého poločasu jsme nastoupili uspokojeni s jednobodovým vedením. Zato soupeřky nastoupily s jasnými instrukcemi, a ty zněly: Press už od naší čtvrtiny! S tímto stylem hry jsme si až do 10. minuty poradily. Po špatném rozebrání hráček v našem kruhu padl první gól (Coppey, 45. minuta). Od té chvíle padl na naše hráčky stín a nebili jsme schopni vytvořit souvislou kombinaci. Pomohlo tomu také zbrklé odevzdávání balónků útočnic na jejich polovině. Ve 48. minutě se uvolnila Smeekens na kruhu a střelou backhandem střelila ,,laciný“ gól na 1:2. V tu chvíli se dostala Belgie na koně. Mezi 48. a 54. minutou střelila další tři branky (Coppey 50.,Smeekens 51.,Calderon 54.), ke kterým jsme jim pomohli individuálními chybami. Až poté se náš tým probudil k výkonu z druhého poločasu a začal ohrožovat Belgickou branku. Tyto akce se podařilo zakončit až v 55. minutě Neplechové D. na 2:5. Během dalších deseti minut měla Belgie jeden trestný roh – neproměněn a my další možnosti na zkorigování výsledku. Útok bohužel situaci nezvládl, ať už zbrklou střelou, či špatnou finální nahrávkou. Krásný a vyčerpávající zápas zakončila v 64. minutě Coopey  trestným úderem za evidentní faul v kruhu na 2:6. I přes tento výsledek sklidily naše hráčky uznání diváků a soupeřek. Holky převedly zatím nejlepší hru na turnaji a mohly opustit hřiště s hlavou nahoře.