ME U21 holky 2010 - Povezeme si domů šesté místo

30.7.2010

České reprezentantky dnes sehrály poslední utkání o celkové pořadí na turnaji. Bohužel podlehly Italkám 1:4. Přinášíme další aktuální zprávu, tentokrát ,,páteční“.

Dnešní den jsme se, podle vyjádření všech, konečně vyspali. Rozběhání bylo, jako každý den, o něco těžší. Potom následovala snídaně a až do půl jedné oddych. Ten strávil každý po svém (spaním ,pletením copánků, pokecem, nebo nakupováním). Poté následoval oběd, porada a odjezd na zápas s Italkami. První, co všem proběhlo hlavou bylo, že dnes je ještě větší teplo a dusno než včera. Už od začátku bylo jasné, že bude mít výhodu domácí tým. Nezalekly jsme se jich a začátek zápasu o tom také vypovídal. Kvůli několika neproměněným akcím v útoku a chybám v obraně jsme dostali dva góly. Nastal poločas. Z předchozích zápasů jsme věděli, že není konec a máme před sebou dalších 35 minut na otočení skóre. Jenže se to nepovedlo a dostal, jsme další dva góly. Poté, asi 3 minuty před koncem, jsme vstřelili branku, ale bohužel radost jsme si už ani nemohli pořádně užít. Itálie proměnila tři rohy na góly a jeden dala ze hry. My proměnili pouze jeden ze hry. Diváci i trenéři říkají, že to bylo krásné utkání a že jsme měli navrch. Bohužel jsme neproměnili šance.

Bára a Míša

Tradiční komentář trenérů:

,,Při poradě jsme upozornili na několik faktorů: Italky znají hřiště, mají dobrý herní základ středem, jsou rychlé, hbité a hodně faulují. Mají velkou podporu diváků, ale i podavačů míčků a po celý turnaj i někteří rozhodčí nejsou pozadu.

Dnešní zápas jen telegraficky:

0.-8. minuta: Hra v naší režii, Italky pouze sólově. Kontrola míče na naší straně.

8. minuta: První akce, kterou nezakončila zkušená Bížová.

12. minuta: TR, který se opakoval, odvrácen.

11.-14. minuta: Velký tlak v Italské čtvrtině vyvrcholil trestným rohem, neproměněn.

15. minuta: další TR neproměněn.

16.-20. minuta: Rozoraná hra při oboustranném střídání upadla v hru mezi čtvrtinami.

23.minuta: TR Italek, který byl nařízen po evidentní italské kulaté holi v našem kruhu(Tady začala ta pomoc). Opět zdvojený TR. Při druhém Italka Mezzalira, která o cca 2m vběhla do kruhu dříve před jeho rozehráním, stihla včas přesnou střelu tečovat v úvodní gól.

22.-27. minuta: Ukázkovou hru v poli jsme nezakončili. Akce i rychlé protiútoky jsme nebyli schopni proměnit. (Vše naší chybou.)

28. minuta: Rychlé Italky dokázaly vytvořit TR, který prudkou střelou do bočního bednění proměnila Taglioli na 2:0.

28.–35. minuta: Italky na koni nás dostávaly na kolena.

35.minuta: Za nesmyslnou vysokou hůl dostala Jirsová ŽK, vyloučená na pět minut.

Při poradě o přestávce: Zoufalý výsledek z prvního poločasu jsme chtěli vyrovnat. Při remíze se v tomto zápase nastavovalo.

Druhý poločas:

2. minuta: Náročným pressingem jsme dostali Italky pod tlak. Zahrávali jsme TR, špatná domluva – neproměněn.

3.-15. minuta: Hra se přelévala na obě strany. Ze 70% jsme drželi míč a hru pod kontrolou my. (12. minuta – my TR neproměněn, 14. minuta - Italky TR také neproměněn.)

17. minuta: Trestný úder - diskutabilní, Čecháková vychytala.

17.-20. minuta: Náš vytvořený tlak a mnoho neproměněných šancí.

19. minuta: TR neproměněn.

20. minuta: Itaky gól ze hry, dorážkou dávala opět Taglioli.

21. minuta: Než jsme se vzpamatovali, vyšla akce Italek na 4:0 (Chirico).

27. minuta: Rozehrání dlouhého rohu zakončila Laciná brankou na 4:1.

27.-35. minuta: Ještě jsme zahrávali malý TR, taktéž neproměněn.

Rychlý závěr z utkání: Postavení družstva ze zkušených a mladých hráček bylo příkladem, jak dokážeme v poli přehrát kdejakého výborného soupeře, ať je zdatný technicky, nebo fyzicky. Měli jsme velké množství neproměněných šancí (gólovek), které jsme neproměnili, skoro na tři takovéto turnaje. Ze zkušeností vím, že s tímto problémem se potýkají ženy a muži i v jiných družstvech. Zdá se mi to jako největší slabina českého hokeje.

Zápas byl na vysoké úrovni, ve kterém jsme měli 80% hry ve své režii a z těch 20% dokázaly Italky náš tým porazit.

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace U21 ženy > ME U21 holky 2010 - Povezeme si domů šesté místo