ME U21 holky 2010 - Závěrečný ceremoniál v Bra

5.8.2010

Vítězkami se staly Belgičanky. Finálové utkání, vyhlášení vítězů, konečné pořadí a cesta domů dodatečně v poslední zprávě o ME…

Pokračování … Na hřišti jsme shlédli finále, a to utkání mezi Belgií a Polskem. Oba týmy hrály velmi pěkný hokej. Úvodní gól střelilo Polsko, Belgičanky rychle odpověděly dvěma střelami a poločas byl pro Belgii 2:1. V druhé půli se dařilo opět Belgii a stala se vítězem ME. Jedno z mála utkání, které se obešlo bez trestů kartami.

BELGIE – POLSKO 4:1

Ihned po zápase následovalo ukončení a vyhlášení vítězů. Nastoupili jsme si ve stejnokroji k místnímu klučíkovi, doprovázel nás celý turnaj jako oblíbený podavač míčků, který držel mávátko REP.CECA. Poslechli jsme si konečná slova ředitele turnaje a jiných funkcionářů v italštině, angličtině a k našemu velkému překvapení i v ruštině. Nejprve byly vyhlášeny individuální ceny, a to

Nejlepší hráčka: COPPEY Erica (BEL)

Nejlepší brankářka: KATAEVA Oxana (RUS)

Nejlepší střelkyně: SADOVA Bohdana (UKR)

Poté dostal každý tým pohár za umístění a první tři i zasloužené medaile. Konečné pořadí na mistrovství:

10. SLOVENSKO

Ukončení turnaje se neobešlo bez hudby a radosti vítězů. Pořadatel si neodpustil písničku Waka Waka (This Time for Africa) od Shakiry a všechny týmy se společně roztancovali. Cesta domů nám utíkala rychle. Na začátku cesty jsme vyslechli hodnocení trenéra, kapitánky a managera. Proběhla i tombola o suvenýry z turnaje. Byli jsme unavení, a tak si polovina z nás uvědomuje jako poslední Rakousko a poté až Sv.Kateřinu a první české nápisy.