ME U21 kluci 2010 - Den poslední

1.8.2010

Šli jsme do zápasu s odhodláním přivézt domů medaili. Hráči byli dostatečně motivováni a odhodláni splnit tento cíl. Ale bohužel postupem času nám ubývali hráči (díky zranění) a taky síly.

Při rozcvičování musel odstoupit Dred s poraněným kolenem a v polovině druhého poločasu pro zranění skončil Vohňa, který byl faulován.

Zápas jsme začali napadáním soupeře už v jeho třetině, ale o poznání hůře nám to šlo oproti utkání se Skotskem. Vzhledem k ubývajícím silám jsme zvolili změnu systému na zónu od poloviny hřiště. Utkání bylo po celý jeho průběh vyrovnané, ale bohužel rakouský tým měl v koncovce více štěstí. První poločas vyhráli Rakušané 1-0 brankou z trestného úderu.

V druhém poločase jsme inkasovali gól po dorážce soupeře. Stačili jsme odpovědět krásnou brankou Standy Kotka argentinským bekhendem. Škoda, že jsme neřešili vzniklé situace tímto způsobem častěji. Bohužel jsme v tomto utkání chybovali častěji než v ostatních zápasech, nešli nám standardní situace a hlavně trestné rohy. Při našem tlaku jsme inkasovali z rychlého protiútoku na konečných 3-1. Tým se snažil o obrat v utkání, ale bohužel se nám to nepovedlo. I tak bych chtěl poděkovat za výkony celému hráčskému týmu spolu s realizačním a skalním fanouškům, kteří nás doprovázeli na tak náročném turnaji DÍKY !