ME U21 kluci 2010 - Den první

26.7.2010

Úvodní střetnutí se českým hráčům nevydařilo podle představ. Běloruskému výběru podlehli 1:2

Od prvních minut se oba týmy rozhodly hrát opatrně a nedopustit se zbytečných chyb. Hra se přelévala rovnoměrně po obou polovinách hřiště.  Po pár minutách se postupně začala tvořit okénka v obou obranách. Nejprve zahrozil náš tým, když se po individuální akci nepodařilo ideálně zakončit Melzerovi. Na druhé straně začal soupeř hrozit z dlouhých vysokých nahrávek, které naší obraně naděly mnoho starostí. Po jedné z nich se ocitl před Řezníčkem osamocený Velihon Yauhen. Náš brankář si naštěstí poradil a míč vytěsnil do zámezí.
Po několika dalších akcích si řekl o slovo dobře hrající Bicek a vyslal do kruhu nechytatelnou dělovku. Tu šikovně nasměroval Marek Trávník Vohnickému  a ten se už postaral o vhodné zakončení. Stav 1:0 vydržel až do poločasu a to i přes to, že naši dohrávali trestný roh. Naložili s ním totiž víc než bídně.

Scénář druhého poločasu byl téměř totožný. Z vyrovnané hry se ale s postupem času stávala převaha českého celku. Nic platné to však nebylo, protože zůstala gólově nevyjádřená. Naopak Bělorusové se dokázali prosadit z minima. Z další dávky vysokých balonu se ujal jeden, když se po zaváhání obrany při příjmu prosadil dotírající útočník.  Dílo zkázy dovršili Bělorusové šest minut před koncem, když se prosadili po trestném rohu. Nepříznivý stav se naši hráči snažili zvrátit, avšak ani jeden z útoků neměl kýžený výsledek.

Nyní už se družstvo soustředí na další zápas. Úterní boj s Ukrajinou bude veledůležitý!

Pokud chcete našim reprezentantům vyjádřit podporu do dalších utkání, můžete tak učinit zasláním emailu na adresu martinhanus4@googlemail.com . Děkujeme!