ME U21 kluci 2010 - Den šest den protikladů

1.8.2010

Semifinálový zápas, na který jsme se všichni zúčastnění těšili, nám v prvním poločase vůbec nevyšel. Ta tam byl sebevědomý, bojovný a kompaktní tým. Individuálně jsme chybovali, hráli ustrašeně a tím jsme nabídli Skotům šanci na vstřelení pěti gólů a ti ji využili.

Do druhého poločasu jsme nastupovali se změněnou taktikou a bojovnou náladou. Diváci ani soupeř se nestačil divit, co za hráče je na hřišti, kde se vzala ta změna. 15 minut jsme nepustili Skoty z vlastní poloviny a vytvořili si několik gólových šancí, které jsme bohužel nevyužili. Soupeř poprvé zaútočil do otevřené obrany po chybném výroku rozhodčího až ve dvacáté minutě a hned skóroval. Náš tým i nadále aktivně a útočně přibíjel soupeře ve vlastní třetině. Po krásné kombinační akci do prázdné branky, po krásné přihrávce Reinharda Nicklase, zakončil Standa Kottek. V těchto minutách Skoti nevěděli, kde dříve zastavovat naše útoky a odvracet trestné rohy. Bohužel bez kýženého úspěchu, kterým byl gól. V tomto duchu se nesl celý druhý poločas a těsně před koncem zápasu ještě Skoti vstřelili jednu branku z penalty za faul při střele. Takovýchto penaltových situací bylo ve skotském trestném kruhu několik, avšak bez povšimnutí. Zápas skončil 7-1 pro Skoty. Chtěl bych poděkovat našim hráčům za bojovnost, kterou předvedli v druhém poločase.