Články

24.1.2011 Poděkování za ME U21

Několik měsíců příprav a tvrdé práce. V neděli 16.1. bylo úspěšně zakončeno mistrovství Evropy juniorů divize A, které se konalo v Praze v hale Slavie. Většina lidí si ani neumí přestavit, kolik hodin intenzivní práce a úsilí za těmito třemi dny stojí. Rád bych proto využil této příležitosti a poděkoval několika lidem, kteří neodmítli naši prosbu o pomoc a podíleli se na hladkém průběhu prestižního mezinárodního turnaje.  více

18.1.2011 Individuální a týmová ocenění na halovém ME juniorů v Praze Ceny připravené k předání

V rámci závěrečného ceremoniálu byla předána ocenění pro nejlepšího střelce turnaje, nejlepšího brankáře, nejtalentovanějšího mladého hráče a cena fair play. více

17.1.2011 Michal Toms hodnotí účinkování českých juniorů na halovém ME

Nejprve k poslednímu utkání – Bělorusko bylo obzvlášť v prvním poločase nepříjemným protivníkem… více

16.1.2011 Juniorskými halovými mistry Evropy jsou Švýcaři, Češi zůstávají mezi elitou

Český národní tým do 21 let uspěl ve svém posledním vystoupení na halovém mistrovství Evropy v pozemním hokeji, když porazil Bělorusko 7:1. Češi díky výhře splnili základní cíl, s nímž do turnaje vstupovali, tj. udržet se v A divizi ME. V zápase o třetí místo si bronz zajistili Poláci. Titul mistra Evropy putuje  do Švýcarska. více

16.1.2011 Češi se na halovém ME juniorů zachránili v elitní skupině, Capouch se zaskvěl hattrickem

Český národní tým do 21 let uspěl ve svém posledním vystoupení na halovém mistrovství Evropy v pozemním hokeji, když porazil Bělorusko 7:1. Češi díky výhře splnili základní cíl, s nímž do turnaje vstupovali, tj. udržet se v A divizi ME. více

15.1.2011 Finalisty halového ME juniorů jsou Švýcarsko a Rakousko

V prvním semifinále Švýcaři přehráli Polsko, ve druhém muselo o vítězi rozhodnout prodloužení, v němž byli šťastnější Rakušané. více

15.1.2011 Češi těsně podlehli Rusku a zítra je čeká zápas o všechno s Běloruskem

Český tým v prvním zápase ve skupině o udržení podlehl Rusku. V utkání s jedním z favoritů turnaje, který překvapivě nepostoupil do semifinále, se český celek prezentoval sympatickým výkonem. Češi dobře napadali, dařilo se jim narušovat kombinaci soupeře. V 15. minutě se ujali vedení, ruského gólmana prostřelil nadvakrát Capouch. Na začátku druhého poločasu Rusko vyrovnalo z penalty, ve 27. minutě poslal Čechy zpět do vedení Seeman. Následovalo znovu ruské vyrovnání a žlutá karta pro Sochora. Český tým se ovšem nevzdal a dokonce v oslabení skóroval, střelcem byl opět Capouch. Ve 34. minutě Rusové potřetí srovnali a ve 39., kdy byl vyloučen další český hráč (Ťopek), přidali další branku. Češi již odpovědět nedokázali, naopak vteřinu před koncem fauloval český brankář pronikajícího útočníka a z nařízené penalty Rusové zvýšili na 5:3. více

15.1.2011 Český kouč litoval po zápase se Švýcarskem neproměněných šancí v úvodu

„Věděli jsme, že musíme vyhrát, postupová matematika byla jasná. Remíza nám k postupu do semifinále nestačila,“ začal trenér českého výběru Michal Toms hodnocení klíčového utkání se Švýcarskem. „Na začátku se nám nepovedlo proměnit žádnou z šancí, které jsme si vytvořili, a naopak jsme inkasovali. Jakmile se Švýcaři dostanou do vedení, umí velmi dobře držet obranný blok. Nedařilo se nám dostávat do střeleckých pozic, mnoho šancí jsme si nevypracovali,“ pokračoval český trenér v hodnocení. více