Den druhý

24.1.2015

ČR - Slovensko 8:0

ČR - Bělorusko 7:5

Dnes česká reprezentace nastoupila v ranních hodinách proti Slovensku. Do zápasu vkročila pravou nohou, vytvořila si velký tlak a hned v 2. minutě skórovala Anna Kolářová 1:0. Druhý gól o pár minut později vstřelila Nikola Hrachová z trestného rohu, 2:0. Slovenky nestačily reagovat na herní tempo  Češek a Anna Kolářová opět skórovala 3:0. Půlku zakončila Anna Kolářová po přihrávce před prázdnou bránu 4:0.
Druhý poločas začal ve stejném tempu jako skončil ten první a ve 4. minutě opět dala gól Anna Kolářová 5:0. Češky nepustily protihráčky k balonku a jako další se prosadila Klára Hanzlová 6:0. Následně si vybojovaly trestný roh, který proměnila Nikola Hrachová 7:0. Na Slovenkách byla ke konci zápasu již vidět únava a toho využila Kateřina Bubelová, 8:0. Tímto výsledkem skončil první zápas a Češky si tedy připsaly první body na turnaji.

Naše hráčky nastoupily na druhý zápas v 16:40 proti Bělorusku v plné síle a s jediným cílem, porazit je. Hned na začátku se Češky ujaly iniciativy a vzaly zápas do vlastních rukou. V 1. minutě prostřelila běloruskou golmanku Anna Kolářová 1:0. Bělorusky ukázaly svojí sílu a po několika minutách dorovnaly na 1:1. Náše reprezentantky se nenechaly vyvést z míry a po akci Veroniky Decsyové skončil balonek opět v běloruské bráně 2:1. Kateřina Bubelová nechtěla zůstat po zadu a z trestného rohu zvyšovala náskok na 3:1. Na to Bělorusky našly rychlou odpověď a stav snížily z protiútoku na 3:2. Poté se hra odehrávala ve středu hřiště a z akce po pravé straně Češky vybojovaly trestný roh, který proměnila Anna Kolářová 4:2. Bohužel tento poločas skončil balonkem v naší bráně 4:3.

Na začátku druhého poločasu dostaly Češky opět soupeřky pod tlak, a to se vyplatilo. Rychlým protiútokem se dostaly do kruhu, kde zabodovala Nikola Hrachová 5:3. Bělorusky přitvrdily a prostřelily českou golmanku 5:4. Český tým nepřestával bojovat. Tato snaha vyústila v dašlí trestný roh, který proměnila Anna Kolářová 6:4. Posledních 5 minut bylo kritických, Bělorusky šly do pěti a měly velký tlak na českou bránu. 2 minuty do konce skórovaly na 6:5. Ihned po rozehrávce po gólu jejich nepozoronosti využila Anna Kolářová, vzala míček a vstřelila poslední gól, tím potvrdila výhru českého týmu 7:5.

Češky si se skvělým pocitem odnášejí 6 bodů. Tímto končí dnešní herní den.

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace U21 ženy > ME U21 Praha - den druhý