Dnes na Podvinném Mlýně začalo Mistrovství Evropy juniorek.

Výsledky 23.1.2015

12:20 ČR - Rakousko 2:4

19:00 ČR - Rusko 2:4

Česká reprezentace nastoupila ke svému prvnímu zápasu na turnaji ve 12:20 proti Rakousku. Zápas začal vyčkáváním obou týmů, počáteční tempo bylo opatrné z obou stran. Skóre zápasu otevřela v 5. minutě po nacvičeném signálu Monika Košťálová 1:0. Ve vedení Česky nezůstaly příliš dlouho, Rakušanky srovnaly na 1:1 po 10 minutách. Ani srovnání skóre nedonutilo ani jeden z týmů ke zvýšené aktivitě. Češkám se nakonec podařilo vybojovat penaltu, kterou ale bohužel neproměnily. V tu chvíli se začal rakouský tým probouzet a zvýšil tempo hry a změnil taktiku napadání. Na tento tlak české hráčky nedokázaly efektivně odpovědět a Rakousko vstřelilo další dvě branky 1:3.

Ve druhém poločase začaly být Češky více aktivní a vybojovaly několik trestných rohů a jeden z těchto rohů proměnila Anna Kolářová a zvýšila tak šance na vyrovnání 2:3, následující penalta proti Rakousku ale opět zůstala neproměněna. Poté se hra vyrovnala a 5 minut do konce se trenéři rozhodli pro hru v pěti bez brankáře. Rakušanky si i s přesilou dokázaly poradit a po chybě domácí obrany vstřelily 4. gól. Zápas tedy skončil prohrou 2:4.

V odpoledním zápase proti Rusku si chtěly české hráčky napravit reputaci. Zápas začal ve svižném tempu z obou stran. Rusky byly více aktivní a vstřelily po rychlé akci na pravé straně první gól 0:1. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou a byly k vidění velmi pěkné akce na obou stranách. Vynikájícím zákrokem se blýskla golmanka Barbora Čecháková, když bravurně chytila penaltu a tím udržela Češky ve hře. Bohužel z dalšího ruského útoku padl do české branky druhý gól 0:2. Naše hráčky se stále nevzdávaly a 5 minut před koncem vybojovaly trestný roh, který proměnila Barbora Čermáková 1:2. Hra byla vyrovnaná na obou stranách, avšak Rusky před koncem poločasu proměnily penaltu a tím zvýšily svůj náskok na 1:3.

Druhý poločas začal velkým tlakem českého týmu. Bohužel však žádný z trestných rohů se nedařilo proměnit a tak další naději přinesl gól Nikoly Hrachové, která snížila na 2:3. Další gól Kláry Hanzlové nebyl uznán. Zavěrečné minuty odehrály češky opět v pěti na hřišti a vytvořili si velký tlak, který vyústil gólem Anny Vorlové, bohužel ani tento gól se běloruské rozhodčí nezdál být regulérní, proto ho opět neuznala. Po chybě ve středu hřiště Rusky 2 minuty před koncem zápasu daly čtvrtý gól a tím zápas uzavřely na konečných 2:4.

Dnešní den byl pro český tým bohužel nešťastný ve více ohledech. Branka byla zakletá, šance neproměněny a dva prohrané zápasy po prvním dni rozhodly, že český tým se boje o medaile nezúčastní.