ME U21 Praha - den třetí

25.1.2015

Den třetí

ČR - Švýcarsko 3:1

Dnes nastoupily české hráčky k poslednímu zápasu na Mistrovství Evropy juniorek 2015. Soupeřkami jim byly hráčky ze Švýcarska, které na turnaji do té doby prohrály všechny zápasy kromě toho se Slovenskem, který skončil remízou 3:3. Proto byl cíl české reprezentace jasný, další výhra.

K zápasu nastoupili naše hráčky v 10:00, zápas začal v pomalejším tempu a hra byla opatrná z obou stran. První nebezpečnou akci předvedly po pravé straně švýcarské hráčky, avšak gólmanka Barbora Čecháková branku ubránila. Po tomto útoku si soupeřky začaly více v útočných akcích věřit a jejich tlak vyústil v trestný roh, který proměnily 0:1. Český tým dlouho nemohl najít tempo, se kterým hrál předešlý den.       V 16. minutě vybojovaly Češky trestný roh, který proměnila Kateřina Bubelová 1:1. Do konce poločasu se již skóre neměnilo a první poločas skončil remízou 1:1.

Na začátku druhého poločasu dostaly Češky ihned soupeřky pod tlak, bohužel se však ale stále nedařilo dobýt švýcarskou branku. Větší klid na hokejky jim přinesl gól Anny Kolářové 2:1. S tímto gólem přišel i větší důraz a zlepšení přihrávek a hra zůstávala v režii našich hráček. Ve 13. minutě z protiútoku, po trestném rohu soupeřek se prosadila Nikola Hrachová, která zvýšia na 3:1. Švýcarské hráčky ještě do konce poločasu zkusily hrát bez brankářky, ale nebyy úspěšné. Konečné skóre zápasu 3:1.

Češky se celkově umístily na 5. místě se dvěmi prohrami a třemi výhrami. Bohužel nevýrazný páteční výkon a dvě prohry ve skupině určily, že se bojů o medaile nezúčastní. Zápas od zápasu byl výkon našich hráček lepší a lepší. Pro některé hráčky to již bylo poslední Mistrovství Evropy juniorek, kterého se zúčastnily, ale je zde i několik mladých hráček, které ukázaly velký talent, a také to, že za dva roky budou mít tyto hráčky svoje nástupkyně.

I když 5. místo nebyl cíl českého týmu, hráčky jsou bohatší o mnoho zkušeností.

Tímto bych chtěla poděkovat všem divákům, kteří i přesto, že se nedařilo přišli a podporovali nás.

Chci poděkovat všem hráčkám za to, že i po pátečním neúspěchu opět zvedly hlavy a dokázaly, že český hokej se jen tak nevzdává.

A mé poslední díky, které musím zmínit, je pořadatelům a dobrovolníkům tohoto turnaje, bez kterých by turnaj nebyl a zvlášťe pak Markétě Křikavové, která byla vždy k dispozici a připravena vše zodpovědět a pomoci.

Česká republika opět dokázala, že má na to pořádat takovéto akce a můžeme se těšit na Mistrovství Evropy divize B, které se bude konat v červenci v Praze.