ME Vídeň: ČR - Litva 2:3. Zlepšený výkon po změně stran k bodům nestačil.

31.7.2011

Vídeň - HOLKIS team v sobotním utkání nestačil na rychlonohé a zdatné Litevky. K vysněnému postupu do B skupiny Mistrovství Evropy tak budou muset porazit v neděli domácí Rakousko.

A to výhra bude muset mít punc minimálně třígólové výhry. Domácí tým totiž ve včerejším posledním utkání dne rozmetal Turkyně 15:0 a výrazně si vylepšil skóre. Naše hráčky tak nečeká jen bouřlivé domácí publikum, ale hlavně tříbrankové manko. Nic však není nemožné a Češky dají poslední zbytky svých sil právě do duelu, který se bude hrát v Prateru od 14 hodin.

Zápas z Litevkami začal z naší strany vlažně až bojácně. A Litevky naši nerozhodnost dokázaly potrestat již ve 4.minutě - prosadila se neobsazená hráčka v našem kruhu - 0:1. Naše dívky se dostaly do první vážnější příležitosti až o sedm minut později, Polcarová však mířila mimo. V průběhu dalšího času se Litevky prosazovaly svou důraznou a rychlou hrou, ze které pramenilo velké množství rohů. Jeden z nich dokázaly hráčky soupeře proměnit pět minut před koncem poločasu a rázem jsme byli o dvě branky dole - 0:2. Odpovědí byla naše akce, kdy Haklová proháčkovala obranou Litvy a vybojovala náš druhý trestný roh v zápase. Díky technické chybě však z jeho zahrávání nic nebylo. Po poločase tak bylo na tabuli, i díky několika skvělým zákrokům Vančurové, 0:2 ve prospěch našeho soupeře.

Naše dívky ani do druhé nevstoupily individuálně a dvěma zákroky se opět prezentovala česká brankařka. Jako blesk z čistého nebe tak zapůsobila akce v 41. minutě, kdy si Bížová nejprve zpracovala míček v kruhu a následně vykroužila oblouček mezi brankařkou a bránící Litevkou a s poklidem zasunula míček za bezmocnou strážkyni litevské svatyně - 1:2. Tento moment jakoby vliv novou krev do žil našich hráček. Najednou aktivně napadaly, přesně si přihrávaly a byly lepším celkem. Jeden výpad Litevek a jeden trestný roh však srazil akcie českého týmu opět k bodu mrazu - střelou úderem se prosadila stejná hráčka jako při druhé brance - 1:3. Na obraze hry však tento moment nic nezměnil. Češky byly lepší a tvořily si tlak. Ten se podařilo přetavit v druhou branku deset minut před koncem - Brtvová si našla pas Kyndlové a jedovatou střelou zasunula míček do litevské branky - 2:3. Tlak našich hráček pokračoval a vyvrcholil minutu před koncem. Trestný roh a kombinace v litevském kruhu. Míček se dostává k volné Haklové, která tváří v tvář hostující brankařce na úrovni tří metrů volí střelu pušem. Střela jí však sjíždí a Litevky si mohou oddechnout. Závěrečný tlak tak přišel vniveč a Češky padají k zemi. Ví, že dnes propásly velkou šanci k postupu, ví, že dnes mohly bodovat. V neděli je tak nečeká lehký úkol, ale určitě je splnitelný. Pokud zopakují výkon z dnešního utkání z druhého poločasu, tak ano. Mise stále není u konce.

Trenér Faust po utkání krátce zhodnotil výsledek i vývoj. "Bohužel se nám v první polovině nedařilo. Na holky dolehl tlak, kdy na nich bylo znát, že nemají zkušenosti z takto těžkých zápasů. Nezbývá mi nic jiného než Litevkám poblahopřát, hrály dnes rychle, přesně a dobře. Já mám pozitivní pocit z druhé půle, kdy holky ukázaly charakter a bojovaly až do posledních vteřin. Věřím, že zítra zabojujeme a necháme na hřišti všechno, co jsme za celý rok tvrdě natrénovali."

-jam-

ČR - Litva 2:3 /0:2/
za ČR: Brtvová, Bížová

TR:4:7
Střely na branku:7:10
 Vyloučení:3:1

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace ženy > ME Vídeň: ČR - Litva 2:3. Zlepšený výkon po změně stran k bodům nestačil.