ME Vídeň: ČR - Rakousko 2:1. Slzavé vítězství k postupu nestačilo.

31.7.2011

Vídeň - Smutné vítězství nad Rakouskem nepřineslo postup do vytoužené B skupiny. Slzy a zmar, totální vyčerpání...nejlepší výkon Češek na turnaji znamenal jen jednogólovou výhru. Branek však mohlo padnout daleko více.

Češky měly před sebou nelehký úkol. Věděly, že díky horšímu skóre musí vyhrát utkání proti tradičnímu rivalovi o více než dva góly. Úkol to nebyl lehký, ale splnit se dal. Zejména první poločas byl koncertem českých dívek. Ve druhém se hra vyrovnala, přesto HOLKIS dlouho sahaly po postupu. Jako je tomu však letos už u českých týmů zvykem, chyběl poslední krůček.

Utkání začalo oboustranným oťukáváním. V páté minutě zahrozily naše hráčky, přihrávka Mejzlíkové však byla zblokována. Po čtvrt hodině se na druhé straně ukázala Vančurová, kdy skvělým zákrokem vytěsnila střelu jedné z Rakušanek. O dvě minuty později se naše hráčky, které byly lepším týmem, dočkaly první odměny. Dukátová našla Haklovou, která pronikla do kruhu a střílenou přihrávkou našla Reichlovou. Ta nastavila svou hůl tak přesně, že míček zaplul za bezmocnou rakouskou golmanku - 1:0. Tlak našich hráček neustával. Už o pět minut později jsme se radovali podruhé. Bížová proměnila suverénně penaltu, nařízenou za technický přestupek Rakušanek - 2:0. Ve 25.minutě prvního poločasu mohly HOLKIS zlomit odpor soupeře zlomit nadobro. Bížová však v šanci trefila jen tyč a následnou dorážku Haklové zastavila prozměnu druhá tyčka rakouské svatyně. K odskočení do tříbrankového rozdílu chyběly milimetry... Poločasový hvizd doprovázel mohutný aplaus zhruba padesátky českých fanoušků.

Druhé dějství začalo lehkým tlakem soupeře. Rakušanky si vybojovaly dva trestné rohy, kdy ten druhý bohužel znamenal snížení z hole nestárnoucí Balek - 2:1. O pár minut později byla v permanenci opět Vančurová, kdy reflexivně zasáhla proti pumelenici Busch. V 18.minutě druhého poločasu jsme si vybojovali náš první roh. Střela Neubertové však jen o chloupek minula pravou tyč rakouské branky. O dalších pár minut později jsme měli stejnou příležitost - Bížové střela byla zblokovaná a následná dorážka stejné hráčky skončila na rukavici brankařky hostí. Do konce utkání už jsme si vybojovali pouze jeden trestný roh, který však nenašel svůj cíl. Naše reprezentantky tak završily ME výhrou, která ve finálním počítáním jen podtrhla smolnou bilanci - do B divize jsme nepostoupili pouhé dva vstřelené góly.

-jam-

ČR - Rakousko 2:1 /2:0/
Reichlová, Bížová - Balek

TR: 3:3

Střely na branku:7:3

Vyloučení:0:2

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace ženy > ME Vídeň: ČR - Rakousko 2:1. Slzavé vítězství k postupu nestačilo.