ME Vídeň: ČR - SVK 6:0. Češky vymazaly Slovenky historickým výsledkem.

27.7.2011

Vídeň - Ještě nikdy po rozdělení obou republik se nestalo to, co dnes ve Vídni. Češky velmi dobrým výkonem vymazaly Slovenky a zvítězily rozdílem dvou tříd - o šest branek. Je to tak historicky nejvyšší výhra nad slovenskými "sestrami".

Měl to být vyrovnaný souboj, kde Češky budou mít lehce navrch. Tento jev jsme měli možnost vidět pouze v začátcích obou poločasů, kdy se Slovenky s našimi hráčkami držely. Po první brance se však v plné nahotě ukázala připravenost HOLKIS teamu na tento turnaj a české reprezentantky si i s chutí zastřílely. Plodná byla zejména Brtvová, která, jak jsme již včera přesně informovali, nevystřílela střelecký prach proti Turkyním, ale schovala si svou smrtící zbraň pro slovenské hráčky. Ale pojďme se na utkání podívat minutu po minutě.

Začátek utkání se odehrával ve vlažném tempu. Až v 11. minutě se naše dívky dostaly do zajímavé příležitosti. A hned byla gólová - po individuální akci Jirsové v útočné čtvrtině se prosadila Bížová – 1:0. O 2 minuty později již Jirsová sama zařídila první trestný roh, když před kruhem využila rychlé samorozehrávky a proklouzla až do kruhu, kde byla zastavena nedovoleným zákrokem. 1. TR však zůstal nevyužit, střelu Bížové zblokovala rychle vybíhající Kika, avšak následoval roh č. 2. Ten již stejná hráčka pušovala, golmanka míček vyrazila a po nepřehledné skrumáži nakonec doťukla míč za brankovou čáru nestárnoucí Brtvová – 2:0. Hra po gólu začala být mnohem živější. V 16. min zaplněné tribuny měly možnost vidět další zajímavou akci - Haklová zůstala na vrcholu útočného kruhu naprosto osamocena, a tak po příjmu balonku neměla absolutně žádný problém s tím, co jí zdobí. Dělová rána klasickým úderem a namířený balonek do vrchní poloviny slovenské branky znamenal změnu skóre – 3:0. Chvilková ztráta koncentrace Holkis týmu zapříčinila v 19. minutě šanci Šípalové v našem kruhu, její přízemní puš však jen těsně minul českou branku. Hned o dvě minuty později však naše děvčata znovu nakopla Capouchová, kdy si do slovenské čtvrtiny přišla pro trestný roh. Střelkyně Bížová však přihrávkou přesně nevyhledala Terezu Mejzlíkovou, a tak TR zůstal nevyužit. Ve 24. minutě po individuální akci Capouchové následoval další TR. Na střelu se staví Polcarová, avšak po příjmu balonku přihrává na vlevo stojící Neubertovou, která se přesně mířenou dělovkou k protilehlé tyči nemýlí – 4:0. Kouč  Faust vědom si vysokého skóre mění taktiku a zkouší  mírně staženější ofenzivu (bránění od čtvrtiny). Naše reprezentantky si do konce poločasu vybojují tři trestné rohy, které však zůstávají nevyužity. Do kabin se tak jde za stavu 4:0.

Trenérova slova o poločase míří k útočnicím, kde se mu příliš nelíbí obranná fáze, žádá si tedy jak včasnější návrat do obranných pozic, tak i důraznější napadání slovenské obrany. Po děvčatech chce na začátek druhého poločasu tvrdý pressing a po pár minutách bude požadovat staženější bránění (od poloviny), čímž si chce naplánovat další taktiku hry na těžší víkendové zápasy.

Trenérova slova a konzumace banánů zjevně napomohlo tomu, aby děvčata i nadále udržovala drtivé temto hry. Na počátku ihned opět zaúřadovala kouzelnice Laciná a vytvořila další TR pro českou stranu. Haklové se ovšem nepodařilo překonat vybíhající protihráčku. V šesté minutě jsem svědky další brilantní kombinace HOLKIS teamu - po ose Reichlová – Kyndlová – Brtvová, už jen posledně jmenovaná zametala do téměř prázdné branky – 5:0. O sedm minut později máme možnost vidět obdobnou akci jako při předešlém gólu – štírek Kyndlová si najde skulinku mezi slovenskou obranou a přihrává Brtvové, která posílá Haklové, kde však jen se štěstím zasahuje slovenská obrana a míček tak již nestihl doputovat do branky, ovšem trestnému rohu již nezabránily. Ten se však bohužel našim hráčkám nezdařil. V 21. minutě druhého dějství měla správný "babi-instinkt" tyčky číhající Brtvová, když se po spolupráci Polcarové s Bížovou v útočném kruhu balonek valil těsně kolem brankové tyčky – 6:0

Po obdržené brance lehce ožívají soupeřky - pár slibných útočných akcí však vždy končí na naší bezchybné obranářské dvojici defenzivních buldoků – Mejzlíkové a Poloprutské. V konci utkání je agilní zejména Polcarová, které se daří vybojovat několik trestných rohů, které však, stejně jako v prvním dějství, neznamenají změnu skore. A tak už jen doběhly poslední vteřiny a stav „sesterského“ zápasu tak zůstal 6:0.

Trenér Chris Faust:

Jsem spokojený, že holky dělaly vše, co jsme si před zápasem řekli. Jsem spokojen s naší fyzičkou. Ve 2. poločase jsme si také vyzkoušeli více taktických systémů hry a pojali to jako další přípravu na víkendové zápasy. Celkově hodnotím zápas velmi pozitivně. Je potřeba si ale uvědomit, že po čtvrtečním utkání s Bulharskem nás čeká nejdůležitější dvojsouboj o víkendu. Za celý tým, ve kterém panuje skvělá atmosféra, mohu všem v Čechách slíbit, že budeme bojovat a necháme na hřišti vše. Tím chci také poděkovat za velkou podporu, které se nám od našich fanoušků dostává.

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace ženy > ME Vídeň: ČR - SVK 6:0. Češky vymazaly Slovenky historickým výsledkem.