ME Vídeň - ČR:Turecko 8:0. HOLKIS naservírovaly ofenzivní koncert.

25.7.2011

Vídeň - První překážka v cestě za postupem odstraněna. České reprezentantky si v pohodě dokráčely pro tři body v utkání s Tureckem.

Utkání nabralo očekáváný scénář již v osmé minutě, kdy se dorážkou po trestném rohu prosadila Tereza Mejzlíková a stala se tak první českou střelkyní na šampionátu - 1:0. Češky drtily své soupeřky a prakticky je nepoustily za polovinu. Z mnoha šancí se ujala další až v 16. minutě, kdy se prosadila z vrcholu kruhu přesně střílející Kyndlová - 2:0. Ve 22. minutě se poprvé a naposledy zapotila brankařka Vančurová, když rychlým vyběhnutím zlikvidovala rodící se nebezpečí. Naše hráčky si udržely pravidelný brankový příděl /každých deset minut gól/ i ve zbytku poločasu - nejprve nezištně našla Brtvová Haklovou před prázdnou bránou - 3:0. V poslední minutě poločasu pak našla své střelecké štěstíčko i Bížová, když po neproměněných superšancích zvýšila taktéž střelou do prázdné turecké svatyně - 4:0.

Druhé dějství se odvíjelo ve stejných kolejích jako to první - Češky útočí a tvoří si šance, Turkyně stojí v deseti hráčkách ve vlastní čtvrtině a odpalují míčky. Svou hrou však chvílemi dokázaly nadchnout - za posledních několik let se jim podařil zajímavý výkonnostní posun, kdy zejména jejich atletičnost je na vysoké úrovni. Stejně jako v prvním poločase se Češky prosadily záhy - v 7.minutě druhé půle vstřelila svůj druhý gól Haklová, a ne ledajaký. Krásný ťukes a přihrávka Bížové nadchly tribuny - 5:0. Hned o minutu později si další asistenci připsala s chutí hrající Brtvová. Tentokrát její střelu z rohu vyrazila turecká brankařka k dobře stojící Jirsové, která prostřelila vše, co jí stálo v cestě - 6:0. Další šance Křikavové, Polcarové i Brtvové zůstaly nevyužity a tak se skore měnilo až čtvrt hodiny před koncem. Neubertová na ofenzivním výletě svým přesným úderem našla připravenou rakovnickou hrdinku Polcarovou, která svou magickou hůl nastavila tak šikovně, že se za čtvrt sekundy třepotal míček v síti - 7:0. Češky pokračovaly v tlaku a neúnavná Brtvová opět zaměstnávala obranu hostí. Vědoma si však toho, že góly budou potřeba i další dny - rozhodla se nevystřílet si svůj střelecký prach - jak chytré. Tři minuty před koncem Češky změnily skóre naposledy - Haklová střílenou přihrávkou našla Lacinou, která si při svém premiérové startu na ME dospělých připsala i premiérovou branku - 8:0.

Trenér Chris Faust byl po utkání spokojen jak s hrou, tak i výsledkem. "Utkání splnilo to, co jsme očekávali. Holky si ošahaly hřiště a seznámily se s turnajem. Jsem rád, že jsme si i zastříleli a přitom neukázali mnoho taktických variant našim soupeřům."

-jam-

ČR - Turecko 8:0 /4:0/
Haklová 2x, Mejzlíková T., Kyndlová, Bížová, Jirsová, Polcarová, Laciná

TR: 16:0
Střely na branku: 21:1
Vyloučení:1:0

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace ženy > ME Vídeň - ČR:Turecko 8:0. HOLKIS naservírovaly ofenzivní koncert.