ME ženy: Po zápase s Walesem jsou tu komplikace.

23.7.2013

ME ženy: Po zápase s Walesem jsou tu komplikace.

Atény – České hráčky si v na ME připsaly první porážku. Nestačily na kvalitně hrající Wales. Ve čtvrtek je čeká nevyzpytatelné Turecko a v pátek zřejmě klíčový souboj se Švýcarskem.

ČR – Wales 1:2 /0:1/
G:  73. Brtvova /PC/ - 23.Clayton, 72. Richards

Začátek utkání a vesměs jeho prvních 20 minut se neslo ve znamení Waleské převahy. Hráčky ze země draků si vytvořily převahu zejména tím, že napadaly české hráčky již při rozehrávce. Českým obránkyním chyběla podpora zálohy a uchylovaly se tím buď k dlouhým míčům, nebo těžkým přihrávkám krajním obráncům… Naše hráčky tak těžily spíše z brejků. Waleská převaha byla korunována ve 23.minutě, kdy se backhandem prosadila Clayton – 1:0. Nutno podotknout, že předtím několikrát svůj tým podržela Čecháková – měla v prvním poločase 5 těžkých zákroků a na brankovou střelu neměla sebemenší nárok. Po obdrženém gólu Češky ožily, vytvořily si i šance, zakončení se však jeví jako největší bolest našeho týmu. Což platí i o využití trestných rohů. Konec prvního dějství  se tak nesl v české převaze a držení míče, nicméně bez finálního efektu.

Druhý poločas začal tak, jak první skončil. Češky zahrozily Brtvovou, která ve stoprocentní šanci ještě hledala přihrávkou spoluhráčku – bohužel opět nepřesně. Byly to nyní Walesanky, které hrozily z brejků a naše hráčky, které měly spíš míček na svých hokejkách. Stále ale platil vysoký presing ostrovanek, které tak narušovaly českou rozehrávku již v počátku. Celkově se tak hra odehrávala spíše ve středu pole a na každé straně jsme viděli jen několik brankových příležitostí. Walesanky důrazně zahrozily v 18.minutě druhého poločasu, kdy po hezké teči nastřelily tyč české svatyně. Češkám to však evidentně jako varování nepostačilo a po dalším závaru se osm minut před koncem prosadila Richards – 0:2. Našim hráčkám nezbývalo nic jiného než vrhnout síly do útoku. Po dvou trestných rozích v řadě se prosadila konečně přímou střelou Brtvová a dala naději na zvrat – 1:2. Bylo to však málo…

Statistiky:

Držení míče v %: celkově 55 – 45 /první poločas 45-55/
Penetrace v útočném kruhu: 19 -16 /13-8/
Trestné rohy: 7 – 6 /4-4/
Využité TR: 1-0 /0-0/
Střely celkem: 8 – 13 /4-8/
Střely na branku: 4 – 10 /2-6/
ŽK: 1 – 0 /0-0/

Komentář  autora:  Češky předvedly zřejmě nejlepší výkon na turnaji – bojovaly, ale na dobře a kvalitně hrající Walesanky to nestačilo. Musíme se od nich učit zejména to, jak naložit s míčkem v útočném kruhu a jak být efektivní. Opět…bohužel. Jakoby to chtělo přidat něco málo navíc, co našim dívkám v těchto zápasech „o něco“, stále chybí. Bojovnost dnes nechyběla, ale spíš je to odvaze, efektivitě, nečekaném řešení nebo snad o větším týmovém duchu? Sám si tuhle otázku kladu po zápasech jako jsou tyto – většinou nám po nich totiž jen zbydou oči pro pláč… Zde s tím ještě jde něco dělat, porazit Turecko, Švýcarsko a vybojovat postup. Pevně věřím, že tomu tak bude a postoupit se povede. A také pevně věřím tomu, že Češky v sobě najdou to málo, co dělí úspěšné týmy od těch neúspěšných. Recept budou však muset hledat v sobě. V tom jim nepomůže žádný trenér, psycholog ani mentor. Jsem přesvědčen o tom, že to mají naše hráčky v sobě… Teď jde jen o to, aby to ukázaly hřišti… Já jim palce budu držet, co vy? 

-jam-

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace ženy > ME ženy: Po zápase s Walesem jsou tu komplikace.
Loading...

Reprezentace ženy

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Reprezentace ženy

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...