ME ženy: Turecký med chutnal sladce až druhý poločas.

25.7.2013

Soubor:
537_turkey-czechrepublic.pdf
Formát:
pdf
Velikost:
167kB

Atény - České hráčky si připsaly důležité vítězství s kvalitně hrajícími Turkyněmi a zítra jim k postupu do divize B stačí se Švýcarskem remíza.

ČR - Turecko 5:2 /1:1/
G: 19. Reinosová, 38. T. Mejzlíková, 47. Capouchová, 56. Bížová, 67. Brtvová - 9. Cinar, 70. Calayir

Ten, kdo očekával pohodový zápas a jasné vítězství v utkání s Tureckem zřejmě netušil, jak velký progres udělaly jižanky za poslední dva roky. To tam bylo jejich propalování a nástřely, místo toho se na turnaji prezentují ve výborném světle - kombinace, bojovnost a technika - to jsou v současné chvíli nejsilnější atributy tureckého ženského hokeje. Výsledky Turkyň na turnaji hovoří za vše - výhra s Řeckem a dvě těsné prohry s největšími favority na postup - se Švýcarskem 1-2 a s Walesem 0-1...

Začátek utkání jakoby dokládal, že se Češky ještě nevzpamatovaly z prohry s Walesem. Hrály zaskočeně, nepřesně a po deseti minutách dokonce prohrávaly 0:1. Mezeru v české obraně využila Cinar a vcelku zaslouženě poslala Turkyně do vedení. Výmluvná byla v tu chvíli statistika účasti v kruhu soupeře - 4-6 v náš neprospěch. V extrémním vedru se svěřenkyně trenéra Fausta zvedly a odměnou jim byl vyrovnávací gól Adély Reinosové, která z hranice kruhu propálila vše, co jí stálo v cestě - 1:1. Češky to postavilo na nohy, nicméně do poločasu se již neprosadily...

Druhé dějství bylo pro vcelku početně zastoupené diváctvo překvapením. Jakoby si naše hráčky uvědomily, že C divize opravdu není soutěží hodnou jejich kvalit. Na hřišti dominovaly - pohybem, aktivitou a chutí... Pomohl i brzký gól z hole Terezy Mejzlíkové, která dorazila do branky neposedný míček po střele z TR - 2:1. Češky překypovaly nápady. Ukázková kombinace na jeden dotek ve dvanácté minutě druhé půle vyústila v pozemkářský orgasmus - šest přihrávek na jeden až dva doteky z hloubky vlastní poloviny až po jednoduché doklepnutí do prázdné branky - "Das war Sport!"... Jednoduchou práci s umístěním míče mezi tyče měla Capouchová - 3:1. Další branku přidala z trestného rohu 56.minutě Bížová a o vítězi bylo jasno. Bohužel opět bylo mnoho šancí, které brankou díky zbrklosti neskončily. Čtyři minuty před koncem utkání završila český střelecký účet veteránka Brtvová, když z penalty vymetla pavučinu turecké svatyně - 5:1. Turkyně upravily skore kosmeticky až dvacet sekund před koncem, to však nezměnilo nic na tom, že v druhém poločase Češky podaly jasně nejlepší výkon na probíhajícím šampionátu. A Turecko porazily nejpřesvědčivěji ze všech soupeřů na turnaji.

Statistiky utkání:

Držení míče v %: 63-37 /55-45/
Penetrace v útočném kruhu: 30-14 /14-8/
Trestné rohy: 5-4 /3-3/
Branky z TR: 2-0 /0-0/
Střely celkem: 17-8 /7-4/
Střely na branku: 12-5 /5-3/

Poznámka autora: Češky ukázaly, že mají srdce. Týmově se po nepovedeném začátku zvednuly a předvedly ve druhém dějství to, co od nich všichni očekávají. Zápas se Švýcarskem bude však tím, který rozhoduje o úspěchu a neúspěchu. Švýcarky se zvednuly a předvádí kvalitní hokej - dnes sice prohrály s Walesem 0-3, ale byly jim rovnocenným soupeřem... Klíčovým faktorem bude to, jestli se hráčky vyrovnají s tlakem, který na ně bude - to se jim zatím moc v zásadních utkáních nedařilo. Teď už prostě není čas přemýšlet nad tím, zda chci jít na pláž nebo si dát jinou večeři. Chce to mít jasný cíl a VŠECHNO tomu obětovat. Nebo se snad chceme další minimálně čtyři roky potácet s nálepkou týmu třetí výkonnostní kategorie? Ne - děkuji... Ač si to chceme nebo nechceme připustit, tohle také může být poslední šance několika klíčových hráček postoupit a zahrát si o level "výše"... Ano, zítra se nebude hrát jen obyčejný zápas se Švýcarskem, ale souboj, který bude rozhodovat o budoucnosti českého ženského pozemního hokeje. To je potřeba si uvědomit... Zejména v tom pozitivním slova smyslu. 

-jam-
 

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace ženy > ME ženy: Turecký med chutnal sladce až druhý poločas.
Loading...

Reprezentace ženy

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Reprezentace ženy

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...