Typický obrázek Rusů v dnešním zápaseTypický obrázek Rusů v dnešním zápase
Typický obrázek Rusů v dnešním zápase
Vilém ŤopekVilém Ťopek
Vilém Ťopek

Kluci nastoupili dnes od 18:30 k zápasu proti Rusům a večerní čas jim tedy rozhodně štěstí nepřinesl. Zápas pro nás začal dobře, když jsme hned v první minutě měli možnost zahrávat trestný roh, který ale nebyl dobře zastaven.

Tento moment byl pro nás začátkem konce. Od této chvíle jsme nebyli schopni soupeře zastavit a ten bohužel střílel jeden gól za druhým.  Rusům v tomto zápase vyšlo vše, na co sáhli, což dokazuje i fakt, že v první půli vnikli 6x do našeho střeleckého kruhu a vstřelili 6 gólů (!). V prvním poločase snížil dosavadní výsledek pouze Michal Bárta.

Celkový výsledek zápasu vynesl Rusům výhru 10:1 a zajistil jim tak účast v horním kříži, zatímco čeští hokejisté budou hrát ve skupině o sestup do divize C. Nejlepším hráčem zápasu byl soupeři z Ruska oceněn Jakub Koryťák. V tomto zápase se bohužel také zranil kapitán týmu Tomáš Pauer, když si v souboji o balonek zlomil kost na dlani a do dalších bojů tedy rozhodně nebude moci zasáhnout.

Překlad rozhovoru trenéra Miroslava Ludvíka pro místní média: „Dnes jsme hráli špatně, protože jsme dělali mnoho zbytečných individuálních chyb, nemáme tak dobrou fyzickou kondici a s Rusy jsme vydrželi po fyzické stránce pouze 15 minut. Nechávali jsme jim příliš mnoho prostoru a ty nás za to potrestali. Problém také je, že jsme před turnajem sehráli společně jen 2 zápasy a neměli pořádnou přípravu. Také bohužel oproti ostatním týmům vypadáme po silové stránce jako děti, většina týmů má totiž mnohem větší věkový průměr. Musíme ale uznat, že Rusové jsou velice silný tým a vítězství si jednoznačně zasloužili.“

Na otázky odpovídal Vílém Ťopek

Jak je možné, že jste prohráli o devět gólů?

Musím říct, že výsledek odpovídá realitě, podali jsme nejhorší výkon v turnaji a o výsledku rozhodli individuální chyby hráčů.

Váš cíl postoupit do divize A je tedy minulostí?

Jelikož jsme druhý zápas ze tří ve skupině prohráli, tak bohužel náš cíl je minulostí, ale slibujeme, že o páté místo se popereme.

Co chystáte na zítřejší volný den?

Zítra chystáme výlet do Milána, abychom se odreagovali, přišli na jiné myšlenky a zbylé zápasy následně vyhráli.