Milano U21 – 5. den!

19.7.2012 EuroHockey Junior Nations Championship II

Dnešní den začal už klasickým výběhem. Změnou bylo, že oproti minulým dvěma dnům se ho zúčastnili pouze hráči (předtím s námi vybíhal i ten běžecky aktivnější z dvojice trenérů).

Po volném dni jsme byli plní energie. To se však na ranním výběhu neprojevilo. Podařilo se nám doběhnout na ne příliš vzdálené dětské hřiště, kde jsme plně ovládli místní prolézačky. Na snídani si pro nás v hotelu přichystali překvapení v podobě sýra, který doplnil jinak běžnou sestavu: pečivo, máslo, marmeláda.

V 10:00 nás čekal odjezd na hřiště. Cesta proběhla bez problémů, každý se snažil koncentrovat na zápas, starší hráči se v zadní části autobusu bavili posloucháním slovenského národního pokladu Rytmuse. Do utkání s Ukrajinou jsme šli s pozměněnou taktikou, kterou jsme si po včerejší poradě ještě připomněli v šatne. Poté ji trenéři pro jistotu znovu připomněli i hráčům, kterým stále nebyla jasná. Cíle do zápasu byly tři - tři body za výhru. Hra byla vyrovnaná, ani jeden tým však šance ze začátku nedokázal proměnit. Jako první se bohužel prosadil náš soupeř z východu. Další ranou bylo zraněný Tomáše Vohnického. Jedná se o zranění tak nepříjemné, že o něm víc napsat nemůžu, protože by to rozesmutnilo nejen mě, ale i vás, čtenáře. Doplní tak na marodce Tomáše Pauera. Dvě třetiny našeho pokoje jsou tedy ze hry venku, podle všech indicií jsem další na řadě já. Ke konci poločasu se nám podařilo získat roh, který vyústil v penaltu. Tu s přehledem a pověstným německým klidem proměnil Reinhard Nicklas. Začátek druhé půle byl čistě v naší režii ale opět selhala finální fáze. Během těchto 35 minut se hojně vylučovalo na obou stranách. Žlutou kartu na naší straně obdrželi: střelec prvního gólu R. Nicklas a překvapivě také hokejový gentleman, jak ho mnozí nazývají, Adam Škaloud. Naneštěstí Ukrajinci překonali našeho gólmana do konce zápasu ještě jednou, což se nám na druhé straně nepodařilo i když šancí na to byl dostatek. Po vyrovnaném a vysilujícím boji jsme tedy podlehli 2:1. Soupeř ocenil náš přístup, snahu a bojovnost. Ovšem tři body si nechal pro sebe, škoda.

Po obědě, který jsme měli zařízený u hřiště, jsme vyrazili zpět na hotel. Došlo ještě k hodinové zastávce v obchodním centru, kde jsme doplnili tenčící se zásoby jakéhokoliv jiného jídla než jsou těstoviny s červenou omáčkou.

Takový byl pátý den na turnaji. Nyní se věnujeme odpočinku. Zítra nás čeká volný den, který strávíme v Miláně a na hřišti při nácviku standardních situací. Věřím, že zbylé dvě utkání odehrajeme se ctí a konečně dokážeme připravit soupeře o body. Nejlépe o všechny, pak je záchrana v B divizi reálná.